Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K, gr. B: Chinki pokonały Koreę i przeskoczyły ją w tabeli

PŚ K, gr. B: Chinki pokonały Koreę i przeskoczyły ją w tabeli

W trzech rozegranych wcześniej spotkaniach Chinki i Koreanki uzbierały po sześć punktów. W czwartej kolejce rozgrywek Pucharu Świata obie drużyny spotkały się na parkiecie, a komplet punktów zdobyła reprezentacja Chin.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla Chinek, które przy zagrywce Ting odskoczyły od rywalek na dwa oczka. Jednak Koreanki popisały się szczelnym blokiem, a jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną na świetlnej tablicy pojawił się remis. Z biegiem czasu coraz lepiej w ataku poczynała sobie Yeon-Koung, dzięki której Koreanki powoli, lecz systematycznie zaczęły uciekać przeciwniczkom. W kolejnych minutach obie ekipy grały zrywami, raz jedna, raz druga miała niewielkie prowadzenie, ale i tak w decydującą fazę premierowej odsłony weszły przy stanie remisowym. W końcówce Chinki popełniły zbyt dużo błędów, dobrze w ataku spisywała się Yeon-Koung, a oczko Jaeyeong przypieczętowało sukces Koreanek w tej części pojedynku (25:23).

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęły Chinki, które w końcu zablokowały liderkę rywalek, a po ich stronie dobrze w ataku prezentowały się Ting i Chunlei, w efekcie czego stosunkowo szybko podopieczne trenerki Lang Ping wysforowały się na czteropunktowe prowadzenie. Z biegiem czasu powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami, a wszystko dzięki powiększającej się dominacji Chinek na siatce – w ataku i w bloku. Pojedyncze oczka zdobywane przez Yeon-Koung nie były w stanie poderwać Koreanek do walki. W dodatku asem serwisowym popisała się Zhang, a przy dużej przewadze Chinki zaczęły więcej grać środkiem, przez co ich gra była jeszcze trudniejsza do rozszyfrowania. Ostatecznie Koreanki w drugim secie zdobyły tylko 15 oczek, a ich rywalki triumf przypieczętowały szczelnym blokiem (25:15).

W trzeciej odsłonie Chinki nie zamierzały zwalniać tempa i szybko uciekły przeciwniczkom na dwa oczka, co zmusiło szkoleniowca Koreanek do wzięcia czasu dla swoich podopiecznych. Przyniósł on efekt, bowiem szczęśliwa zagrywka Yeon-Koung spowodowała, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. Walka cios za cios nie trwała jednak długo, gdyż po pierwszym czasie technicznym, w dużej mierze dzięki Ting i Ni, podopieczne Lang Ping ponownie zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Wprawdzie chwilę później asem serwisowym popisała się Hyo-lin, ale dobre zawody tego dnia rozgrywała Xia, której ciekawe rozegranie ułatwiało zadanie w ataku chińskim skrzydłowym i środkowym, co w konsekwencji prowadziło do powiększającego się prowadzenia faworytek. W końcówce Chinki kontrolowały boiskowe wydarzenia. Wprawdzie rywalkom udało się jeszcze nieco podreperować swoje konto, ale Ting postawiła kropkę nad i w tym secie i wyprowadziła Chinki na prowadzenie w całym meczu (25:20).

Tylko na początku czwartego seta oba zespoły szły łeb w łeb. Chinki szybko zatrzymały przeciwniczki blokiem, a zbicie Chunlei zwiększyło ich przewagę do trzech oczek. Ale tym razem Koreanki nie zamierzały tanio sprzedawać skóry, a udana kontra Hee-lin dała im remis. Po punktowej zagrywce Chunlei Chinki wygrywały jeszcze 9:7, ale seria udanych zbić Yeon-Koung i oczka dokładane przez Park sprawiły, że Koreanki nie tylko wróciły do gry, ale na drugim czasie technicznym to one miały minimalne prowadzenie. W kolejnych minutach Koreanki popisały się udanym blokiem, a dobra gra ich liderki zdawała się prowadzić do tie-breaka, ale przez własne błędy utrudniły sobie zadanie, bowiem w końcówce na świetlnej tablicy pojawił się remis. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały Chinki, które po asie serwisowym Junjing i zbiciu Ting triumfowały 25:23 i w meczu 3:1.

Chiny – Korea Płd. 3:1
(23:25, 25:15, 25:20, 25:23)