Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mistrzowie świata z wizytą w ministerstwie

Mistrzowie świata z wizytą w ministerstwie

fot. CEV

Minister Sportu i Turystyki Adam Korol w towarzystwie Kajetana Broniewskiego - dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT - spotkał się z siatkarską reprezentacją Polski kadetów, która kilka dni temu zdobyła mistrzostwo świata.

Polacy znaleźli także uznanie za postawę indywidualną; najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) turnieju został Bartosz Kwolek, a najlepszym rozgrywającym Kamil Droszyński. W 2015 roku polska kadra prowadzona przez trenera Sebastiana Pawlika i jego asystenta Macieja Zendeła zwyciężyła też w mistrzostwach Europy w Turcji oraz Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Gruzji. Do czasu objęcia funkcji selekcjonera kadry kobiet wspomniany trenerski duet wspierał Jacek Nawrocki.

W spotkaniu w Ministerstwie Sportu i Turystyki uczestniczyli również Paweł Papke – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Włodzimierz Sadalski – dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS. Minister Adam Korol gratulując mistrzom świata kadetów, przypomniał, że to rodzaj kontynuacji w gromadzeniu mistrzowskich tytułów, nawiązując do sukcesu polskich seniorów w roku 2014. – Mam nadzieję, że wasze sukcesy zwiastują ciągłość w zdobywaniu przez polskie reprezentacje pozycji medalowych. Bardzo cenię sportowców, którzy sięgają po medale w sposób powtarzalny.

– Wyniki uzyskiwane przez naszych kadetów, ale także przez medalowe zdobycze innych reprezentacji, to rezultat konsekwentnego modelu szkolenia w polskiej siatkówce, modelu realizowanego dzięki wsparciu ministerstwa. Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Siatkarskie Ośrodki Szkolne wynikami przekonują, że to właściwy system – powiedział prezes PZPS-u.Minister rozmawiał z zawodnikami o ich wspomnieniach z turnieju w Argentynie, o całym sezonie, a także o planach na przyszłość. Adam Korol, były znakomity wioślarz, dzielił się z naszymi kadetami swoimi bogatymi i pełnymi sukcesów doświadczeniami sportowymi i wskazywał na elementy wspólne pomiędzy siatkówką a jego dyscypliną – wioślarstwem. Tych cech jest wiele, ale jedna wydaje się szczególnie jednoznaczną – zespołowość.

Minister Adam Korol uhonorował naszych mistrzów specjalnymi dyplomami i zwiększeniem wysokości i okresu stypendium za wybitne wyniki sportowe. Z kolei mistrzowie Europy i świata przekazali gospodarzowi specjalną koszulkę, dedykowaną z okazji mistrzostwa świata kadetów 2015.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved