Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Damaske: Warto teraz ciężko pracować

Magdalena Damaske: Warto teraz ciężko pracować

fot. atomtrefl.pl

Jedną z przyjmujących PGE Atomu Trefla będzie w nowym sezonie Magdalena Damaske. Kiedy grała w drużynach juniorskich, niektórzy trenerzy uważali ją za talent zbliżony do tego, jaki miała Małgorzata Glinka. Teraz zagra nawet na europejskich parkietach.

Gra w tych rozgrywkach jest dla mnie wielką motywacją. Zdaję sobie jednak sprawę, że muszę poprawić każdy element związany z siatkówką – mówi Damaske. W zeszłym sezonie Magdalena Damaske została siatkarką PGE Atomu Trefla. Zatrudnienie 18-latki było inwestycją na przyszłość, choć już wtedy widziano ją na boiskach Orlen Ligi.

Już w pierwszej kolejce dostała szansę od trenera Lorenzo Micellego i… zgarnęła nagrodę dla najlepszej siatkarki meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wchodząc do gry z kwadratu dla rezerwowych, zdobyła 9 pkt.

Później jednak musiała poświęcić się nauce. Po konsultacji rodziców Damaske z trenerem uznano, że ta nie będzie włączana do kadry pierwszej drużyny, a kontakt z siatkówką będzie miała poprzez drugi zespół sopockiego klubu oraz Młodą Ligę Kobiet. Wszystko po to, aby skupić się na maturze, którą miała przed sobą.Trener Micelli zwracał uwagę na początku przygotowań, że młoda przyjmująca odstaje nieco fizycznie od starszych koleżanek. – Muszę poprawić wszystko po trochu. Chodzi głównie o podejście do gry, formę fizyczną oraz technikę. Dopiero uczę się seniorskiej siatkówki, dlatego wiem, że w każdej dziedzinie tego sportu mam braki – uważa Damaske.

Jeżeli chodzi o formę fizyczną, to jest dużo do poprawy. Koleżanki z drużyny są w mocnym treningu od wielu lat, dlatego wyglądają lepiej ode mnie. Postaram się jak najszybciej to nadrobić. Trenowałam przez cały czas w wakacje. Miałam rozpisane treningi na siłowni. To sprawiło, że nieco udało się zbudować formę – dodaje. Damaske wchodzi do drużyny jako czwarta przyjmująca. Z zeszłego sezonu zostały w niej Klaudia Kaczorowska i Falyn Fonoimoana. Nową przyjmującą jest natomiast reprezentantka Holandii Maret Balkestein-Grothues.

O swojej roli w drużynie dowiem się zapewne na początku sezonu. Obecnie nie ma w klubie wielu dziewczyn, które przebywają razem z kadrami. Trudno więc rozmawiać na takie tematy. Wiele będzie jednak zależało od formy i dyspozycji. Dlatego warto teraz ciężko pracować – kończy Damaske.

Autor: Marcin Dajos, więcej w serwisie trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved