Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Kosiak i Rudol nie przeszli kwalifikacji

GS Olsztyn: Kosiak i Rudol nie przeszli kwalifikacji

fot. FIVB

W Warmia Mazury Grand Slam w Olsztynie nie zagrają Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Polacy, kótrzy przed kilkoma dniami wywalczyli złoty medal CEV Satellite w Skopje, odpadli w pierwszej rundzie kwalifikacji z Austriakami Huber/Seidl.

Spotkanie od pierwszych piłek było bardzo wyrównane, biało-czerwoni nie odstawali od rywali w żadnym elemencie i równie skutecznie kończyli swoje akcje. Dopiero w połowie pierwszej partii przydarzył im się chwilowy przestój, okraszony kilkoma błędami i niewykorzystanymi sytuacjami. Austriacy natomiast nie zwykli marnować okazji i wyszli na trzypunktowe prowadzenie, dzięki czemu mogli kontrolować przebieg seta do końca,  zwyciężając 21:17.

W drugim secie tylko w pierwszych akcjach Kosiak/Rudol toczyli zacięty bój z przeciwnikami. Jednak błędy w ataku polskich siatkarzy plażowych postawiły ich w niekorzystnej sytuacji (8:11). Trzypunktowa przewaga Hubera/Seidla z czasem wzrosła do pięciu oczek, po lepszej grze Austriaków w polu serwisowym oraz obronie mogli oni odwracać akcje na swoją korzyść. Biało-czerwoni nie byli w stanie odrobić tych strat i musieli pożegnać się z olsztyńskim turniejem już w pierwszej rundzie kwalifikacji.

Kosiak/Rudol POL [9] – Huber/Seidl AUT [24] 0:2
(17:21, 15:21) 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved