Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Asseco Resovia Rzeszów wciąż czeka na dziką kartę KMŚ

Asseco Resovia Rzeszów wciąż czeka na dziką kartę KMŚ

fot. plusliga.pl

Mimo że do rozpoczęcia Klubowych Mistrzostw Świata pozostały dwa miesiące, wciąż nie jest znana pełna obsada uczestników. Nie zostały wyłonione jeszcze dwa zespoły z tzw. dzikimi kartami oraz drużyna reprezentująca strefę NORCECA.

W turnieju w Belo Horizonte, który odbędzie się od 27 października do 1 listopada, zagra osiem zespołów. Gospodarze – Sada Cruzeiro oraz najlepsze ekipy z Europy, Ameryki Południowej, Afryki, Azji, strefy NORCECA i dwie drużyny, które otrzymają dziką kartę. – Decyzje, co do przyznania dzikich kart, zapadną dopiero po zakończeniu procesu kwalifikacyjnego drużyn. Powinno to nastąpić we wrześniu, a może nawet jeszcze później – mówi Richard Baker, dyrektor prasowy FIVB.

Z Europy gwarantowany występ w Klubowych Mistrzostwach Świata ma zwycięzca Ligi Mistrzów – Zenit Kazań, z Ameryki Południowej zagra UPCN San Juan, z Azji Taichung Bank Club. Na razie nie wiadomo, kto będzie reprezentował strefę NORCECA. O dzikie karty starają się m.in. Asseco Resovia Rzeszów i Biełogorje Biełgorod, które przed rokiem triumfowało w tym turnieju. Może być również tak, że FIVB podejmie decyzję o przyznaniu dwóch dzikich kart.

Więcej w Przeglądzie Sportowym 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved