Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zespół Karpat przygotowuje się do sezonu

Zespół Karpat przygotowuje się do sezonu

fot. archiwum

Do sezonu ligowego pozostaje jeszcze nieco czasu. Sierpień to jednak moment, kiedy startują okresy przygotowawcze. W Krośnie swoje przygotowania do zmagań ligowych rozpoczęli seniorzy, którzy w tym sezonie będą walczyć w grupie szóstej II ligi.

W chwili obecnej chłopcy trenują dwa razy dziennie – rano i popołudniu. Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku, w sobotę jest jeden trening, zaś niedziela jest dniem wolnym – zdradził harmonogram treningów prezes Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno, Andrzej Hojnor.

Prezes został zapytany również o intensywność pierwszych zajęć. – Trzeba przyznać, że są to niezwykle ciężkie treningi. Jest to bowiem początek przygotowań, więc są to typowe treningi siłowe, z dużymi obciążeniami. Na pewno są to wyczerpujące zajęcia, ale patrząc na zawodników, widać, że trenują z dużym zaangażowaniem i chęcią – odpowiedział Andrzej Hojnor.

Wszystkie zajęcia w ramach okresu przygotowawczego odbywają się na krośnieńskich obiektach. Jest to kolejne potwierdzenie, iż w Krośnie jest świetna baza treningowa, co niewątpliwie mogą potwierdzić reprezentacje Polski kadetów i juniorów, które kilka tygodni temu gościły w tym mieście.Dla kibiców kluczowym pytaniem pozostaje kwestia, kiedy będą mogli zobaczyć zawodników w akcji. – Od września rozpoczynamy typowy okres gier sparingowych. Mamy w planach rozegranie turniejów weekendowych w Bochni i Niebylcu. Nie wykluczone, że również w Krośnie odbędzie się jakiś turniej lub cykl gier sparingowych. Prowadzimy rozmowy w tej sprawie z zespołami z Sanoka i Niebylca – dodał prezes.

Zespół seniorski trenuje w pełnym składzie z dużym zaangażowaniem, przygotowując się tym samym do startu ligi. Pierwszy mecz ligowy zaplanowany został bowiem na 26 września, kiedy to Karpaty podejmą u siebie drużynę ze Strzyżowa.

Skład seniorów Karpat Krosno w sezonie 2015/2016:

rozgrywający:
Mateusz Sroka
Michał Witkoś

przyjmujący:
Tomasz Gadzała
Bartosz Zimka
Szymon Pałka
Marcin Mizerski

atakujący:
Daniel Kmita
Przemysław Bryliński

środkowi:
Michał Matyśniak
Robert Książkiewicz
Mateusz Lewoc

libero:
Rafał Cabaj

źródło: karpaty-krosno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved