Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Yuki Ishikawa: Chcieliśmy się zmierzyć z najlepszymi

Yuki Ishikawa: Chcieliśmy się zmierzyć z najlepszymi

fot. archiwum

Drugie miejsce reprezentacji Japonii to spora niespodzianka podczas XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. - Hala, atmosfera, a także liczba kibiców nas zaskoczyła - stwierdził japoński przyjmujący, Yuki Ishikawa.

Co zadecydowało o tym, że pojawiliście się w Polsce na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera?

Yuki Ishikawa:Jest to jeden z większych międzynarodowych turniejów, na którym grają naprawdę silne drużyny. Chcieliśmy się zmierzyć z najlepszymi i to był główny powód.

Mecz z mistrzami świata był dla was dużym wyzwaniem?– Niestety nie miałem przyjemności bycia na boisku podczas meczu z Polakami, a bardzo bym chciał. Kiedy stałem w kwadracie dla zawodników rezerwowych, naprawdę marzyłem, by wejść na parkiet i zmierzyć się z mistrzami świata. Gra z zespołem, będącym na takim poziomie, byłaby dla mnie świetnym doświadczeniem. Na pewno zarówno moi koledzy, jak i cała drużyna bardzo na tym skorzystają.

Czy podczas spotkania z Iranem myślałeś o tym, by powtórzyć sukces z mistrzostw Azji, kiedy to pokonaliście w finale tę drużynę?

– Kiedy staję na boisku, nie zastanawiam się, czy po drugiej stronie jest azjatycka drużyna, z którą wygraliśmy bądź przegraliśmy. Dla mnie najważniejsze jest to, by grać dobrą siatkówkę.

Przyjeżdżając do Polski, spodziewaliście się takiego rozmiaru całego przedsięwzięcia?

– Hala, atmosfera, a także liczba osób, które przyszły obejrzeć poszczególne mecze, bardzo nas zaskoczyły. W Japonii jest zupełnie inaczej. To bardzo miła niespodzianka.

Jest to ostatni dzwonek na dopracowywanie szczegółów przed Pucharem Świata. Czy chcecie poprawić coś konkretnego w waszej grze?

– Chcieliśmy sprawdzić się w meczach z bardzo dobrymi drużynami. To było dla nas najważniejsze. Nie planujemy już szczególnych przygotowań przed Pucharem Świata. Zrobiliśmy bardzo dużo, skupiamy się na dotychczasowej pracy i nie będziemy już nic więcej robić.

Pan Jerzy Mróz zdradził nam, że planujecie zorganizować obóz i zaprosić na niego polską reprezentację.

– Tak, trenerzy chcą zorganizować obóz i zaprosić na niego polską drużynę. Jeszcze nie wiemy, czy przygotujemy to u nas, czy może znajdziemy inne miejsce. Wszystko jest w fazie przygotowań. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Przede wszystkim trenerzy muszą podjąć odpowiednie decyzje.

Zarówno podczas meczu z Francją, jak i Iranem w hali zgromadziło się wielu waszych kibiców.

– Tak, zdecydowanie poczuliśmy, że część kibiców na trybunach trzymała za nas kciuki.

Europejczycy chyba niewiele wiedzą o japońskiej siatkówce. Czy możesz powiedzieć coś o waszej lidze, poziomie gry?

– Wydaje mi się, że nasza narodowa liga prezentuje dobry poziom. Mamy świetną technikę i prezentujemy się naprawdę nieźle. Może nie mamy wielu tak wysokich zawodników jak u was, jednak myślę, że nasza gra w poszczególnych elementach nie jest zła.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved