Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polacy zremisowali w sparingu z Francją

Polacy zremisowali w sparingu z Francją

Po zwycięstwie 3:2 w memoriale Huberta Wagnera reprezentacja Polski ponownie spotkała się z ekipą Francji, tym razem w meczu sparingowym. Spotkanie ostatecznie zakończyło się nietypowym wynikiem - remisem 2:2. Na boisku pojawił się Mateusz Mika.

Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami i miało typowo szkoleniowy charakter. Zespoły już wcześniej ustaliły, że rozegrają maksymalnie cztery sety, stąd niespotykany, remisowy wynik. W przeciwieństwie do starcia, które odbyło się dzień wcześniej, pierwsze dwie partie tym razem padły łupem biało-czerwonych, którzy triumfowali do 15 i 21. W dwóch kolejnych górą okazali się podopieczni Laurenta Tillie, którzy zwyciężyli do 22 i 21. W polskim zespole najwięcej punktów zdobył Artur Szalpuk (10), zaś w ekipie trójkolorowych najefektywniejszym zawodnikiem był Julien Lyneel, który wywalczył 13 oczek.

Pozytywną informacją niewątpliwie był powrót na boisko Mateusza Miki. Zawodnik pauzował ostatnio z powodu kontuzji kolana, ale we wtorkowym sparingu rozegrał już półtora seta. – Jeszcze nie jestem gotowy do gry na sto procent, ale czuję dużą poprawę. Na boisku nie miałem swobody ruchu, ale ból jest mniejszy i wszystko idzie w dobrym kierunku. Mój udział w Pucharze Świata nie jest zagrożony – powiedział zawodnik w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

źródło: inf. własna, onet.pl, przegladsportowy.pl