Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piwowar zrezygnował, kto poprowadzi Hutnika?

Piwowar zrezygnował, kto poprowadzi Hutnika?

fot. archiwum

Na I-ligowych parkietach nie wybrzmiał jeszcze pierwszy gwizdek, a już dochodzi do roszad na ławkach trenerskich. W związku z niepewną sytuacją finansową z prowadzenia Hutnika Kraków zrezygnował Jerzy Piwowar. Kto go zastąpi?

Już w minionym sezonie krakowska drużyna przechodziła perturbacje finansowe, ale nie przeszkodziły jej one w wywalczeniu awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Wydawało się, że gra na zapleczu PlusLigi przyciągnie do Hutnika sponsorów, lecz do tej pory skończyło się w dużej mierze na deklaracjach pomocy. – Pewne osoby zadeklarowały nam pomoc finansową, ale na razie są to tylko deklaracje. Chcielibyśmy mieć je na papierze, aby klub miał zapewnioną płynność finansową. Gdybyśmy wiedzieli, że pieniędzy nie będzie, to nie wchodzilibyśmy do I ligi albo oddalibyśmy w niej miejsce innemu klubowi – powiedział Mirosław Janawa, który jednak nie wyobraża sobie sytuacji, aby Hutnik zrezygnował z rywalizacji w I lidze. – Nie biorę takiej opcji pod uwagę. Nie możemy sobie pozwolić, aby zaprzepaścić to, co przez kilka lat było budowane z ciężkim trudem. Nie zamierzamy opuszczać rąk i poddawać się. Liczymy, że w ciągu najbliższych dni sytuacja się wyklaruje. Zespół cały czas trenuje – dodał prezes beniaminka.

Ale zajęcia obecnie prowadzi Zenon Matras, bowiem na skutek niepewnej sytuacji finansowej z pracy w Hutniku zrezygnował architekt ostatniego sukcesu – Jerzy Piwowar, a prezes Janawa szuka jego następcy. – Trener Piwowar rozpoczął przygotowania z zespołem. Potem zaczęły się perturbacje finansowe, które zdezorganizowały nam trochę pracę – podkreślił Janawa. – Trener Piwowar jest bardzo doświadczonym szkoleniowcem, nie przyzwyczajonym do pracy w tak trudnych warunkach, jakie stworzyły się w naszej drużynie. Po prostu nie podjął się jej prowadzenia, kiedy sytuacja jest mocno niepewna. Może da się jeszcze przekonać do pracy w Hutniku, ale w ciągu najbliższych kilku dni nasza sytuacja finansowa musiałaby być jasna. Musielibyśmy mieć zabezpieczenie, aby był komfort pracy przez cały sezon. Ale jednocześnie szukam innych kandydatów, którzy mogliby poprowadzić drużynę wraz z trenerem Matrasem – dodał prezes.

W oczekiwaniu na poprawę sytuacji finansowej siatkarze Hutnika przygotowują się do zbliżających się rozgrywek. Dołączył do nich środkowy, Karol Dudziński, który pozytywnie wypadł na zgrupowaniu w Węgierskiej Górce. Już w najbliższy weekend krakowianie mają wziąć udział w towarzyskim turnieju w Tychach, gdzie zmierzą się z miejscowym II-ligowym TKS-em, a także TKKF-em Czarnymi Katowice i KPS-em Kęty.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved