Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Olsztyn: Polki odpadły w kwalifikacjach

GS Olsztyn: Polki odpadły w kwalifikacjach

fot. archiwum

Zmagania w zawodach Warmia Mazury Grand Slam w Olsztynie rozpoczęły się od kwalifikacji do turnieju głównego kobiet. W nich wystartowały dwie polskie pary. Niestety w I rundzie przegrały dwa polskie duety Pietroczuk/Stasiak oraz Legieta/Adamek.

W żeńskich zmaganiach uwaga polskich sympatyków siatkówki z pewnością zwrócona jest głównie na Monikę Brzostek i Kingę Kołosińską, które coraz śmielej poczynają sobie zarówno na europejskiej, jak i światowej arenie. Eksportowy polski duet chciałby w końcu awansować do czołowej ósemki zawodów Grand Slam. Ale w związku z tym, że Olsztyn jest gospodarzem rozpoczętego turnieju, Polska ma prawo do wystawienia w turnieju głównym oraz w eliminacjach dodatkowych duetów. I tak walkę w kwalifikacjach rozpoczęły dwa polskie duety – Marta Pietroczuk i Paulina Stasiak oraz Kinga Legieta i Agnieszka Adamek.

Jako pierwsze na piasek wybiegły Pietroczuk/Stasiak, które w I rundzie eliminacji trafiły na szwajcarskie przeciwniczki – Goricanec/Hüberli. Biało-czerwone spotkanie rozpoczęły nieco bardziej stremowane niż rywalki, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku. W premierowej odsłonie tylko w niektórych momentach potrafiły dotrzymać im kroku, co zaowocowało porażką do 16. W drugim secie wiodło im się znacznie lepiej. Na jego początku odskoczyły od Szwajcarek nawet na pięć oczek. Z biegiem czasu gra się wyrównała, ale biało-czerwone wciąż miały szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Jednak w decydujących momentach tej części spotkania dało o sobie znać większe ogranie przeciwniczek, które triumfowały do 18, eliminując tym samym Pietroczuk i Stasiak z dalszej walki.

Później na korcie centralnym pojawiła się para Legieta/Adamek, które zmierzyły się z fińskim duetem Lehtonen/Lahti. Rywalki były zdecydowanie lepsze od biało-czerwonych, narzuciły swój styl gry, do którego duet Legieta/Adamek nie potrafił się dostosować. W premierowej odsłonie Polki uległy 13:21. W drugiej partii gra naszych zawodniczek wyglądała tylko trochę lepiej, a to było za mało, przegrały 15:21 i zakończyły swój udział w turnieju.I runda

Pietroczuk/Stasiak POL [25] – Goricanec/Hüberli SUI [8] 0:2
(16:21, 18:21)
Lehtonen/Lahti FIN [7] – Legieta/Adamek POL [26] 2:0
(21:13, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved