Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Co czeka Polaków przed Pucharem Świata?

Co czeka Polaków przed Pucharem Świata?

fot. Arkadiusz Buczyński

Biało-czerwoni w poniedziałek wygrali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który był jednym z etapów przygotowań do Pucharu Świata. Przed wylotem do Japonii rozegrają jeszcze sparing z Francją, a w Azji kolejne dwa mecze towarzyskie.

Wygraną nad Francuzami biało-czerwoni przypieczętowali zwycięstwo w XIII Memoriale Wagnera – turniej zakończony w poniedziałek w Toruniu ułożył się świetnie. Kibicom dał mnóstwo frajdy, a trenera Stephane’a Antigę i jego ludzi upewnił, że przygotowując się do Pucharu Świata, idą dobrą drogą.

Ta droga jest dokładnie zaplanowana. I trudna, bo wyjątkowo trudny będzie japoński turniej. Tam w 15 dni trzeba będzie rozegrać 11 spotkań. – W Japonii będziemy strasznie zmęczeni, zwłaszcza że w wolne dni będziemy się przenosić, bo mecze będziemy rozgrywać w trzech miastach – mówi trener. Prowadzący naszych mistrzów świata Francuz zwraca też uwagę na różne warunki, w jakich przyjdzie grać jego ekipie. – Niektóre spotkania zagramy przy pełnych, a inne przy pustych trybunach. Dlatego postanowiłem, że dodatkowy mecz z Francją rozegramy bez kibiców – mówi.

To dodatkowe spotkanie zaplanowano na wtorek w Toruniu. To będzie dla Polaków bardzo dobry sprawdzian, bo zagrają kilkanaście godzin po pięciosetowym spotkaniu. Na meczu zabraknie kibiców, żeby jak najbardziej odwzorować warunki, w jakich biało-czerwoni będą grać w Japonii. Zaproszeni na spotkanie nie są też dziennikarze. Zawodnicy i trenerzy w Toruniu byli dla wszystkich dostępni, teraz na moment się wyłączą, by w Japonii lepiej znieść i tego rodzaju obciążenia.Po sparingu z Francją chłopaki dostaną dwa dni wolnego. Zbiórkę zarządziliśmy w Warszawie, skąd w sobotę 29 sierpnia wylecimy do Osaki – mówi rzecznik kadry Mariusz Szyszko. Puchar Świata rozpocznie się 8 września, w Japonii mistrzowie świata będą mieli więc aż 10 dni na aklimatyzację. W Japonii poza przyzwyczajaniem się do nowej strefy czasowej kadra Antigi planuje doszlifować formę dwoma sparingami. – Pierwszy zagramy z jednym z japońskich klubów, a drugi z reprezentacją Argentyny – zdradza Antiga. Cel jest jeden – olimpijska kwalifikacja. W Japonii awans do przyszłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro wywalczą dwie najlepsze z 12 ekip.

*Autor: Łukasz Jachimiak
*Więcej w Gazecie Wyborczej

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved