Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K, gr. B: Algieria nadal bez wygranego seta

PŚ K, gr. B: Algieria nadal bez wygranego seta

fot. archiwum

Reprezentantki Algierii po trzech rozegranych spotkaniach w tegorocznym Pucharze Świata nie mają na koncie nawet jednego wygranego seta. W trzeciej kolejce bez większych problemów poradziły sobie z nimi Koreanki.

Koreańskie siatkarki od początku spotkania zagrywały technicznie i skutecznie. Algierki w żaden sposób nie potrafiły poradzić sobie z tymi zagraniami. Azjatki co rusz punktowały bezpośrednio bądź zamieniały na punkty kontry, które wyprowadzały po słabych zagraniach rywalek. Dlatego też prowadzenie koreańskiego zespołu szybko rosło. Momentami w boisko Algierek trafiały serie asów serwisowych, a afrykański zespół zupełnie nie radził sobie na boisku. Nie pomogły przerwy i zmiany w zespole Algierii. Koreanki do dobrych zagrywek w końcówce dołożyły też świetną grę na siatce, a ich przewaga była miażdżąca.

Druga partia to kontynuacja świetnej gry w polu zagrywki Koreanek. Algierki odstawały od swoich przeciwniczek wyraźnie i już po pierwszych akcjach przegrywały 0:7. Ta odsłona była kolejną bez historii, bowiem azjatycki zespół robił co chciał z rywalkami. Algierski zespół zdobywał punkty głównie po błędach rywalek, a swoich czysto siatkarskich akcji nie miał prawie w ogóle i ponownie w secie nie wyszedł za próg dziesięciu zdobytych punktów.

Ostatnia, trzecia odsłona była na początku już trochę bardziej wyrównana. Zmiany dokonane w zespole z Algierii zaczęły przynosić pozytywny skutek, ale i tak grze przewodził zespół azjatycki. Po pierwszej przerwie technicznej błędy przeciwniczek pozwoliły Koreankom spokojnie budować prowadzenie. Od tego momentu Algierki już nie zbliżyły się z wynikiem do Azjatek, które powróciły do skutecznej gry w polu zagrywki. Mecz zakończył się w trzech setach.Algieria – Korea Płd. 0:3
(8:25, 9:25, 19:25)

Składy zespołów:
Algieria: Hammouche (5), Oumghar (4), Kasri (2), Benmokhtar (2), Bouregua (2), Magnana, Mebarki (libero) oraz Belhocine, Sadi, Ayadi (1) i Imadali (2)
Korea: Lee S. (12), Hwang (8), Kim S. (7), Kim Y. (6), Yang H. (6), Lee D. (3), Yim (libero) oraz Na (libero), Chae (3), Kim H. (4) i Park (7)

Zobacz również:
Wyniki 3. kolejki oraz tabela Pucharu Świata

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved