Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K, gr. A: Dominikana z drugą wygraną

PŚ K, gr. A: Dominikana z drugą wygraną

W trzeciej kolejce Pucharu Świata kobiet spotkały się ze sobą sąsiadujące w tabeli reprezentantki Dominikany i Argentyny. Cenne trzy punkty zdobyły te pierwsze siatkarki, które pokonały rywalki w czterech setach.

Choć początek spotkania należał do reprezentacji Dominikany, to chwila rozprężenia w tym zespole sprawiła, że po skutecznych kontrach Argentynki przejęły prowadzenie. W dodatku argentyński zespół zaczął grać świetnie w polu, co zaowocowało jego trzypunktowym prowadzeniem (16:13). Przestój w grze zespołu z Ameryki Południowej sprawił, że chwilę po czasie technicznym zespoły ponownie zeszły na przerwę. O tę poprosił trener Argentynek, bowiem na tablicy pojawił się remis. Nie zatrzymało to skuteczniej grających siatkarek z Dominikany, których zagrania z każdą akcją były skuteczniejsze. Blok Vargas dał jej drużynie piłkę setową przy stanie 24:19, a niedługo później partię zakończyła Mambru.

Sytuacja powtórzyła się w kolejnej części meczu. Dominikanki lekko przeważały w pierwszych akcjach, by następnie oddać inicjatywę rywalkom. Reprezentantki Argentyny zaczęły mocno utrudniać grę przeciwniczkom, głównie swoją zagrywką. Słabe przyjęcie wpływało na ataki Dominikanek, a raz po raz podbijać je zaczęły siatkarki z drużyny przeciwnej. Tym samym Argentyna zbudowała pięciopunktową nadwyżkę (15:10). Siatkarki z Dominikany powoli, ale skutecznie zaczęły łapać swój rytm gry i dogoniły przeciwniczki przy stanie 19:19. Chwilę później, dzięki akcji w bloku, były na prowadzeniu. W zaciętej końcówce chłodne głowy Dominikanek pozwoliły im wygrać także w drugim secie.

W trzeciej odsłonie Dominikana chciała pójść za ciosem, ale rywalki za każdym razem odrabiały straty. Mimo że grze cały czas przewodziły siatkarki z Dominikany, Argentynki za każdym razem odrabiały straty i doprowadzały do remisu. W połowie seta ekipa z Ameryki Południowej złapała wiatr w żagle, zaczęła wykorzystywać każde zbicie w ataku, wzmocniła zagrywkę, co zaskoczyło trochę przeciwniczki. Reprezentantki Dominikany zaczęły gubić się w swoich poczynaniach, nie kończyły swoich akcji, co sprawiło, że w końcówce inicjatywa przeszła na stronę Argentyny, która szybko zakończyła seta.

Ekipa z Dominikany nie pozwoliła wyrwać sobie zwycięstwa w tym meczu. Chwila rozmowy w czasie między setami podziałała na ten zespół bardzo mobilizująco i na czwartą odsłonę Dominikana wyszła odmieniona. Ponownie zdominowała boisko, skutecznie grając w ataku, a także dobrze spisując się w bloku. Argentyna tym razem nie miała za wiele do powiedzenia i musiała uznać wyższość rywalek.

Dominikana – Argentyna 3:1
(25:21, 25:22, 19:25, 25:15)

Dominikana: Brens (15), Isabel (14), Casilla (14), Norberto (13), Vargas (5), Frica (1), Castillo (libero) oraz Martinez B. (2), Martinez J. (6), Dominguez i Stephens
Argentyna: Sosa (13), Fernandez (13), Boscacci (12), Lazcano (11), Castiglione (8), Piccolo (5), Rizzo (libero) oraz Acosta (1), Fresco (1), Scacchi i Sagardia