Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-23: Młodzi siatkarze rozpoczęli zmagania w ZEA

MŚ U-23: Młodzi siatkarze rozpoczęli zmagania w ZEA

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów do lat 23. W pierwszych meczach zwyciężyli faworyci: Brazylia, Włochy, Rosja oraz Iran. Szczególnie przekonujące było zwycięstwo młodych reprezentantów Brazylii.

Grupa A

Reprezentacja Włoch rozpoczęła udział w mistrzostwach od wygranej 3:1 z Egiptem. W pierwszej odsłonie meczu od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawali gracze z Afryki i wygrali oni premierową odsłonę 25:22. Potem do głosu doszli siatkarze z Europy i zdecydowanie wygrali dwa kolejne sety. Czwarty set okazał się być ostatni i podobnie jak miało to miejsce w secie drugim i trzecim, Włosi rozstrzygnęli tę część meczu na swoją korzyść i zapisali na swoje konto pierwsze trzy punkty. Egipcjanie popełnili zbyt wiele błędów własnych i było to przyczyną ich porażki w tym meczu. Pierwszoplanową postacią w tym meczu był zdobywca 21 punktów Gabrielle Nelli. Po stronie Egiptu najlepiej atakującym został Ahmed Shafik, który zapisał na swoim koncie 16 oczek.

Kuba pokonała 3:0 Koreę Południową i dzięki tej wygranej zapisała na swoje konto trzy cenne punkty. W pierwszym secie od początku dominowali gracze z wyspy i wygrali 25:21, taki sam wynik był w drugiej odsłonie meczu. Tym samym Kubę od zwycięstwa w meczu dzieliło wygranie jednego seta. Azjaci starali się jak mogli, aby przedłużyć rywalizację w tym spotkaniu, ale nie mieli w swoich szeregach zawodników, którzy wzięliby na siebie ciężar gry. Kubańczycy dzięki zbiciom Uriarte i Sosy wygrali po 25 minutach trzecią partię i cały mecz.

W ostatnim meczu grupy A Iran pokonał 3:0 gospodarzy – Zjednoczone Emiraty Arabskie. Po dwóch łatwo wygranych setach trener Iranu Peyman Akbari dokonał roszad w składzie. Zmiennicy spisywali się nieco gorzej niż gracze z pierwszej szóstki i gospodarze dosyć szybko wykorzystali ten fakt i toczyli wyrównaną grę z wyżej notowanym rywalem. Błędy własne oraz nieskończone ataki z pierwszego tempa przyczyniły się do porażki gospodarzy. Najwięcej punktów w tym meczu zdobył Khamis Alsuwaidi – 14, natomiast dla Iranu najwięcej punktów zdobył Javad Hosseinabadi – 11.

Grupa B

Rosjanie w swoim pierwszym występie wygrali 3:1 z Tunezją. W inauguracyjnej odsłonie meczu Rosjanie pewnie wygrali 25:18 i wszystko wskazywało na to, że w drugim secie gra będzie wyglądała podobnie. Zmobilizowani Tunezyjczycy nie dali łatwo za wygraną i dzięki dobrej postawie Chekira wygrali drugiego seta 25:22 i doprowadzili do remisu 1:1. W trzecim i czwartym secie wyższość i dominacja Rosjan nie podlegała żadnej dyskusji i siatkarze Sbornej zapisali na swoje konto trzy punkty. Najskuteczniejszym siatkarzem w ekipie Rosji był Aleksander Kimerow, który zdobył 20 punktów, a w ekipie Tunezji Malek Chekir, zapisał on na swoim koncie 14 oczek.

Turcja wygrała 3:1 z Argentyną, ale zwycięstwo to nie przyszło łatwo Europejczykom. Po dwóch wygranych setach w trzecim górą był zespół z Ameryki Południowej, wygrał tę partię 25:22 i tym samym przedłużył zmagania. Turcy mieli w swoich szeregach Metina Toya oraz Gokhana Gokgoza, obaj zawodnicy zdobyli po 18 punktów i byli liderami swoich reprezentacji. Tym dwóm graczom próbował przeciwstawić się Joaquin Gallego, zdobywca 16 punktów, ale nie znalazł on wsparcia wśród swoich kolegów. W czwartej odsłonie meczu po raz kolejny do głosu doszli siatkarze Turcji i wygrali oni tego seta oraz cały mecz 3:1.

Kolejny mecz w grupie B miał jednostronny przebieg. Faworyzowani Brazylijczycy rozbili Meksyk 3:0 i nie pozostawili złudzeń swoim rywalom. Reprezentanci Meksyku w żadnym z rozegranych setów nie zdobyli więcej niż 16 punktów. Przewaga Brazylijczyków w każdym elemencie gry była bardzo duża, a szczególnie widoczna była w ataku. Ekipa Meksyku była tłem dla swoich rywali i nie potrafiła przeciwstawić się swoim rywalom. Najlepiej punktującym graczem w szeregach Brazylii był Alan Souza, zdobywca 16 punktów.