Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magda Jagodzińska: Dźwigamy duże ciężary na treningach

Magda Jagodzińska: Dźwigamy duże ciężary na treningach

fot. Łukasz Krzywański

W tygodniu trenowałyśmy dwa razy dziennie. Lekko nie jest, ale w sobotę i niedzielę trener dał nam odpocząć. Na ten odpoczynek wszystkie czekałyśmy - mówi Magda Jagodzińska, atakująca Developresu SkyRes Rzeszów.

Za wami tydzień treningów na obozie w Tryńczy. Mocno w kość daje wam trener Mariusz Wiktorowicz?

Magda Jagodzińska:Po pięciu dniach odczuwamy już mały kryzys. W tygodniu trenowałyśmy dwa razy dziennie. Co drugi dzień mamy siłownię, gdzie dźwigamy naprawdę duże ciężary. Popołudniami trenujemy technikę i ustawienia. Lekko nie jest, ale w sobotę i niedzielę trener dał nam odpocząć. Na ten odpoczynek wszystkie czekałyśmy. (śmiech)

Wróciłaś do treningów po długiej kontuzji. Po urazie nie ma już śladu? Trenujesz normalnie?– Jeszcze przed wyjazdem na obóz byłam na wizycie w Bielsku-Białej. Lekarz powiedział mi, że ręka jest w stu procentach wyleczona, także jestem spokojna i trenuję normalnie, jak każda z dziewczyn. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że będę musiała mieć usuniętą jedną śrubę, która uniemożliwia mi wykonywanie niektórych ćwiczeń w stu procentach.

Brzmi nieciekawie.

– Spokojnie. Lekarz traktuje to jako szybki zabieg, więc ja też podchodzę do tego z dystansem. Tym bardziej że dzięki temu nie będę odczuwała już żadnych dolegliwości bólowych. Cieszę się, że w końcu wróciłam do treningów. Odpoczynku ostatnio miałam dużo, ale teraz jestem zadowolona, że w końcu czuję zmęczenie.

Zespół bardzo się zmienił po sezonie. Kontrakty podpisało siedem nowych zawodniczek. Jak oceniasz te transfery?

– Na pewno mamy dużo wyższy zespół. Będzie wyższy blok, wyższy zasięg w ataku. Obserwując to, co dzieje się na treningach, jak dziewczyny grają i podchodzą do zajęć, to wygląda to wszystko obiecująco. Każda z nowych zawodniczek na pewno wniesie coś dobrego. Dzięki temu w nowym sezonie będziemy mogły powalczyć o lepszy wynik niż w poprzednich rozgrywkach.

Autor wywiadu: Tomasz Błażejowski
Cały wywiad w: Gazecie Wyborczej

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved