Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Julien Lyneel: Nie jesteśmy gotowi, by grać na naszym poziomie

Julien Lyneel: Nie jesteśmy gotowi, by grać na naszym poziomie

fot. FIVB

Reprezentacja Francji drugiego dnia memoriału Huberta Jerzego Wagnera dość niespodziewanie okazała się słabsza od kadry Japonii. - Myślę, że nie jesteśmy jeszcze gotowi, by grać na naszym poziomie - powiedział Julien Lyneel.

Po meczu przyjmujący reprezentacji Francji, Julien Lyneel, starał się znaleźć przyczyny porażki odniesionej w starciu z Azjatami. – Trudno mi powiedzieć, dlaczego tak się stało. Myślę, że reprezentacja Japonii zagrała bardziej zespołowo niż my. Po pierwszym secie moim zdaniem to przewaga fizyczna pozwoliła Japończykom przejąć inicjatywę. Być może później także zaczęli nad nami górować w sferze mentalnej – stwierdził Lyneel. Jednocześnie zauważył, że to powinna być lekcja na przyszłość dla Francuzów. – Akceptujemy tę porażkę, oczywiście nie jest to dla nas jakaś ogromna tragedia. Z drugiej strony ważne jest, by wyciągnąć wnioski i skoncentrowanym przystępować do kolejnych meczów – dodał.

Priorytetem dla reprezentacji trójkolorowych jest europejski czempionat, a więc turniej, do rozpoczęcia którego pozostało ponad miesiąc czasu. – Nasza drużyna przygotowuje się w tym momencie głównie do mistrzostw Europy, a do tych wciąż pozostało dużo czasu. My trenujemy od tygodnia, bo po zwycięstwie w Lidze Światowej mieliśmy trzy tygodnie przerwy. Myślę, że nie jesteśmy jeszcze gotowi, by grać na tym samym poziomie – ocenił Lyneel. W ostatnim meczu rywalami triumfatorów tegorocznej Ligi Światowej będą biało-czerwoni. – Zawsze mecze przeciwko Polakom są dla nas bardzo ważne. Dlatego mam nadzieję, że wyjdziemy na boisko i zaprezentujemy się lepiej, niż to miało miejsce w niedzielę – przyznał zawodnik.

Julien Lyneel w nadchodzącym sezonie zasili szeregi mistrzów Polski. – Jestem bardzo podekscytowany faktem, że będę mógł zagrać w Polsce. To wspaniała liga, cieszę się, że tutaj trafiłem. W lidze francuskiej grałem aż 6 lat. Oczywiście nie była to łatwa decyzja, bo muszę zostawić moją rodzinę i przyjaciół, ale myślę, że to przełomowy moment w moim życiu – mówił o przejściu do Resovii Rzeszów Lyneel. – Wiem, że to klub mający wysokie aspiracje, to światowa czołówka. Nie bez znaczenia jest także to, że na mecze przechodzi wiele fanów i wokół panuje bardzo pozytywna atmosfera do gry – argumentował swoją decyzję Francuz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved