Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Long Beach: W finałach Brazylia lepsza od USA

GS Long Beach: W finałach Brazylia lepsza od USA

W rozgrywanym w amerykańskim Long Beach turnieju Grand Slam w siatkówce plażowej w kategorii mężczyzn i kobiet na najwyższym podium stawali reprezentanci Brazylii. W turnieju męskiem złoto zdobyli Alison i Bruno Schmidt, w turnieju żeńskim Larissa i Talita.

W meczu półfinałowym Grand Slam w Long Beach Larissa i Talita zmierzyły się z australijską parą Bawden/Clancy. Brazylijki wygrały to spotkanie w dwóch setach, chociaż trzeba przyznać, że siatkarki z Antypodów łatwo skóry nie oddały. W drugim, decydującym o awansie do finału spotkaniu reprezentantki USA April Ross i Kerri Walsh również w dwóch setach wygrały z Niemkami Laurą Ludwig i Kirą Walkenhorst.

Niemiecka para dzień później półfinałową porażkę odbiła sobie w meczu o brąz. Ludwig i Walkenhorst pewnie wygrały z Australijkami pierwszego seta, w drugim gromiąc rywalki do 13. Dzięki temu Niemki stanęły na najniższym stopniu podium. Mecz finałowy był już 91. spotkaniem w historii o złoty medal World Tour pomiędzy parą amerykańską a brazylijską. Po raz 41. w historii tych pojedynków górą były Brazylijki. Larissa i Talita mimo dopingu publiczności pokonały Ross i Walsh w dwóch setach do 18 i do 16 i to one stanęły na najwyższym stopniu podium.

(18:21, 16:21)

W turnieju męskim w pierwszym półfinale naprzeciw siebie stanęli Brazylijczycy Alison i Bruno Schmidt oraz holenderska para Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen. Pogromcy Fijałka i Prudla z drugiej rundy nie dali rady wyżej klasyfikowanym rywalom i przegrali w dwóch setach do 18 i 17. W drugim meczu półfinałowym Pablo Herrera i Adrian Gavira z Hiszpanii stoczyli zacięty pojedynek z reprezentującymi USA Nicholasem Leceną i Philipem Dalhauserem. Po pierwszym, wysoko wygranym do 13 secie górą byli Hiszpanie. Potem jednak Amerykanie odwrócili losy pojedynku, wygrywając drugiego seta do 19, a w tie-breaku 15:13 i to oni awansowali do finału.

W meczu o 3. miejsce Herrera i Gavira wysoko przegrali pierwszego seta z Holendrami do 9. Tym razem to jednak oni wrócili do gry i wygrywając drugą partię do 17, a następnie 15:12, zdobyli brązowe medale. W meczu finałowym również nie zabrakło emocji. Pierwszy set padł łupem Alisona i Bruno Schmidta, którzy wygrali z gospodarzami do 16, potem jednak po emocjonującej końcówce drugiej partii Amerykanie wyrównali. W tie-breaku walka trwała do końca, ostatecznie triumfowali Brazylijczycy, którzy wygrali 15:13 i sięgnęli po złote medale.

Rywalizacja World Tour przenosi się teraz do Polski, gdzie najlepsze pary siatkówki plażowej rywalizować będą w Olsztynie już w tym tygodniu.