Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Rafał Buszek: Każde zwycięstwo buduje

Rafał Buszek: Każde zwycięstwo buduje

fot. Izabela Kornas

Przygotowujący się do rozgrywek Pucharu Świata siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli towarzyski Memoriał Huberta Jerzego Wagnera od przekonywującej wygranej nad Japonią. Ze zwycięstwa cieszył się przyjmujący naszej drużyny - Rafał Buszek.

Zacznę oczywiście od gratulacji. W takich turniejach, jak Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, oczywiście ważniejsza niż wynik jest jednak gra…

Rafał Buszek: – Oczywiście bardzo cieszymy się z tego, że wygraliśmy, bo jak wiadomo – każde zwycięstwo buduje. Mamy świadomość, że to jest już niemal ostatni czas na sparingi przed bardzo ważnym dla nas Pucharem Świata. Rozpoczęliśmy od zwycięstwa, ale teraz tutaj w Toruniu czekają nas dwa bardzo ciężkie mecze. Zobaczymy, jak będzie wyglądała nasza dyspozycja w tych spotkaniach.

Ważne było też chyba to, że w sobotę zagraliście praktycznie całym zespołem. Trener Stephane Antiga dał szansę pograć niemal wszystkim zawodnikom.Zgadza się. Jest szansa, żeby wszyscy mogli się pokazać i tym bardziej cieszymy się z tego, że możemy wziąć udział w tym turnieju.

W spotkaniu z Japonią bardzo ważną rolę w waszej grze odegrała zagrywka. Trenujecie ten element jakoś szczególnie?

– Myślę, że nie. Trenujemy wszystkie elementy. Siatkówka jest to taki sport, że absolutnie w każdym elemencie trzeba być dobrze dysponowanym, żeby cokolwiek ugrać.

Jak obecnie wyglądają wasze treningi. Schodzicie już powoli z tych najcięższych obciążeń?

– Wiadomo, że im bliżej turnieju głównego, tym te obciążenia są mniejsze. Do Pucharu Świata zostało już niewiele czasu, także im bliżej tych zawodów, tym te treningi będą coraz lżejsze.

Memoriał Huberta Wagnera jest niejako waszym pożegnaniem z polską publicznością w tym sezonie reprezentacyjnym. To jest dla was jakaś dodatkowa motywacja, żeby mimo iż jest to tylko turniej towarzyski, pokazać się z jak najlepszej strony?

– Oczywiście, że chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Nie będziemy już grali w Polsce, ale tych spotkań będzie za granicą bardzo dużo. Na pewno nasi kibice będą oglądali spotkania w telewizji, będą nas wspierać. Na miejscu na pewno też będą z nami. Oczywiście postaramy się wygrać ten turniej, chociaż nie da się ukryć, że ważniejsza od tego rezultatu jest nasza gra. Mimo tego każdy z nas chce tutaj w Toruniu wygrać.

Na koniec zapytam jeszcze o obiekt, w którym gracie. Jak się tutaj czujecie?

– Jest to fajna hala. Widać, że nowo powstała i cieszymy się, że możemy w niej grać.

*W Toruniu rozmawiała Ewa Koperska-Bogaczyk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved