Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Pierwsza wygrana Koreanek

PŚ, gr. B: Pierwsza wygrana Koreanek

Koreanki wygrały swoje pierwsze spotkanie w Pucharze Świata, pokonując w trzech setach reprezentację Peru. Wygrana przyszła im dosyć łatwo, bowiem Peruwianki w żadnej partii nie zdołały zdobyć więcej niż 19 punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Koreanki, które po doskonałej grze w bloku Yang Hyo-Jin prowadziły 4:1. Kolejne punkty zdobyły Peruwianki i szybko doprowadziły do remisu. Wszystko to było jednak przede wszystkim zasługą błędów popełnianych przez zawodniczki z Azji. Szczęście peruwiańskiej drużyny nie trwało długo, Korea po chwili ponownie miała kilka punktów przewagi i na pierwszą przerwę techniczną schodziła z prowadzeniem 8:4. W dalszej fazie seta koreański zespół kontrolował przebieg gry na boisku, nie dawał Peru zniwelować straty. Taki obraz gry utrzymał się do końca seta, którego Korea wygrała 25:19. Punkty na wagę zwycięstwa zdobyła blokiem i atakiem Kim Hee-Jin.

Druga partia była początkowo wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt. Na boisku wyróżniały się Lee Jaeyeong oraz Clarivett Yllescas, które zdobywały dużą ilość punktów dla swoich zespołów. Gra była bardzo zacięta, obfitująca w spektakularne ataki i obrony. Dopiero tuż przed drugą przerwą techniczną Koreankom udało się wypracować trzypunktową przewagę, dzięki skutecznym blokom Lee Jaeyeong. Od tego momentu na boisku rządziły i dzieliły już tylko siatkarki z Azji, Peru natomiast popełniało coraz więcej błędów. Chwilę później atak Park Jeong-Ah dał piłkę setową Koreankom, którą wykorzystała Lee Jaeyeong, dzięki czemu Korea wygrała 25:18.

Początek trzeciej odsłony meczu należał zdecydowanie do Peruwianek, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Korea grała bardzo nerwowo, niedokładnie, często mając problemy z przyjęciem. Dopiero błędy zawodniczek z Peru spowodowały, że Koreanki doprowadziły do remisu 12:12. Od tego momentu aż do drugiej przerwy technicznej trwał festiwal błędów i wymiana ciosów w bloku, co przekładało się na zaciętą i wyrównaną grę. Po regulaminowym czasie do pracy zabrała się koreańska ekipa, peruwiańska drużyna popełniała błędy w przyjęciu, dzięki czemu ich rywalki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Nie pozwoliły wypuścić jej już do samego końca i ostatecznie wygrały 25:18. Ostatni punkt dla Korei zdobyła siatkarka Peru Alexandra Muñoz, która tuż po wejściu na boisku zaserwowała w siatkę.

Koreanki dominowały w prawie każdym elemencie gry, w szczególności w bloku, którym zdobyły 16 punktów przy żadnym rywalek. Jedynie serwis był sprzymierzeńcem Peruwianek, którym zapunktowały 3 razy. Najlepszymi zawodniczkami okazały się Yang Hyo-Jin (14 punktów) oraz Clarivett Yllescas (9 punktów).

Korea Płd. – Peru 3:0
(25:19, 25:18, 25:18)

Korea Płd: Yang (14), Jaeyeong Lee (12), Hee-Jin Kim (10), Yeon-Koung Kim (8), Park (5), Dayeong Lee, Na (libero) oraz Su-Ji Kim (3), So-Young Lee (2), Cho (2), Chae i Yim (libero)

Peru: Yllescas (9), Ortiz (8), Uribe (5), Regalado (5), Olemar (4), La Rosa, Egoavil (libero) oraz De La Peña, Rueda i Muñoz