Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Chinki zdeklasowały reprezentację Algierii

PŚ, gr. B: Chinki zdeklasowały reprezentację Algierii

Chinki lekko, łatwo i przyjemnie pokonały reprezentację Algierii w trzech setach, wręcz deklasując rywalki. Najlepiej o skali zwycięstwa Azjatek świadczy fakt, że przeciwniczki zdołały zdobyć zaledwie 24 małe punkty!

Już pierwsze piłki spotkania pokazały, że będzie to jednostronne widowisko. Na pierwszej przerwie technicznej Chinki prowadziły 8:2 i nie zwalniały tempa. Chiny grały perfekcyjnie w każdym z elementów, Algieria nie potrafiła odnaleźć się na boisku. W drużynie z Afryki wyróżniała się jedynie Safia Imadali, która zdobyła pierwszy punkt dla swojej ekipy w bloku. W zespole z Azji natomiast liderką była Chunlei Zeng, której ataki był wręcz nie do zatrzymania. Taka gra przekładała się na wyraźne prowadzenie Azjatek (16:5). Od tego momentu punkty zdobywały już tylko Chinki, w ostatniej akcji w ataku pomyliła się Melissa Kasri, dzięki czemu Chiny wygrały 25:5.

Druga partia to kontynuacja doskonałej gry chińskiej drużyny, która dominowała na boisku w każdym z elementów gry. Na pierwszej przerwie technicznej reprezentantki Chin prowadziły 8:2. Większość punktów dla Algierii zdobywana były przede wszystkim dzięki błędom Chinek, choć czasem punkty na koncie swojego zespołu zapisywała Melissa Kasri. Zdarzało się to jednak rzadko, a Chiny również nie tak często się myliły. To wszystko przekładało się na prowadzenie Azjatek (16:5). Do końca seta obraz gry nie zmienił się, bezradne Algierki przegrały 11:25.

Początek trzeciej odsłony spotkania był jak na tę rywalizację wyrównany, ponieważ Chiny prowadziły „jedynie” 8:5. Jednak po chwili w polu serwisowym zameldowała się Jingsi Shen, dzięki czemu Chinki miały już 11 oczek przewagi. W dalszej fazie seta Algieria popisała się dobrą grą w obronie, ale było to zbyt mało, by móc nawiązać walkę z azjatycką ekipą, która wygrała ostatecznie 25:8.

Chinki dominowały w każdym elemencie gry, zdobyły 33 punkty atakiem, 7 serwisem i 8 blokiem, przy odpowiednio 13, 1 i 0 rywalek. Najlepszą zawodniczką na boisku była Chunlei Zeng, która zapunktowała 12 razy. W algierskiej drużynie wyróżniła się Melissa Kasri.

Chiny – Algieria 3:0
(25:5, 25:11, 25:8)

Chiny: Zeng (12), Yanhan Liu (11), Zhang (8), Xiaotong Liu (8), Shen (4), Yang (4), Wang (libero) oraz Wei (1)

Algieria: Kasri (3), Bouregua (3), Oumghar (2), Hammouche (2), Benmokhtar (2), Magnana, Mebarki (libero) oraz Imadali (1), Sadi (1), Ayadi i Belhocine