Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Pierwsza porażka Kubanek, punkty dla Argentyny

PŚ, gr. A: Pierwsza porażka Kubanek, punkty dla Argentyny

Kubanki po wygranej wczoraj nad reprezentacją Kenii nie dały dzisiaj rady lepiej dysponowanej reprezentacji Argentyny. Siatkarki z Ameryki Południowej wygrały spotkanie w trzech setach i to była ich pierwsza wygrana w tegorocznym Pucharze Świata.

Pierwszy set należał zdecydowanie do Argentynek, które po błędach w przyjęciu i ataku Kubanek prowadziły 8:2. Argentyna bardzo dobrze grała blokiem, w szczególności w tym elemencie wyróżniała się Emilce Sosa. Kuba natomiast była w swoich akcjach bardzo nerwowa, popełniała dużo błędów. To dawało dużą przewagę gospodyniom, które na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:7. W dalszej fazie seta obraz gry nie zmienił się, zawodniczki z Ameryki Południowej pewnie wygrały 25:15, a ostatni punkt zdobyły… Kubanki, które popełniły błąd w przyjęciu.

Druga partia była bardziej wyrównana niż poprzednia, na pierwszej przerwie technicznej Kuba prowadziła 8:6. Argentynkom udało się szybko zniwelować straty i za sprawą skutecznego ataku Emilce Sosy doprowadziły do remisu 11:11. To właśnie ta zawodniczka chwilę później wypracowała dwupunktową przewagę swojemu zespołowi, dzięki czemu Argentyna prowadziła 16:14. Po regulaminowym czasie trwał festiwal challange’ów, które zdecydowanie lepiej wykorzystała argentyńska drużyna i powiększyła swoją przewagę do czterech punktów. Jak się później okazało, wystarczyła ona, by zwyciężyć w tym secie 25:21.

Trzecia odsłona spotkania to bardzo dobra gra Argentyny w każdym z elementów. Kuba nadal popełniała sporo błędów w przyjęciu, co wykorzystywały bezlitośnie Argentynki. Bloki Sol Piccolo i atomowe ataki Letici Boscacci dały sześciopunktową przewagę Argentynkom, co wydawało się, że będzie wystarczające, by spokojnie wygrać tę partię. Jednak w siatkówce niczego nie można być pewnym, tym razem częściowo również to się potwierdziło. Po drugiej przerwie technicznej Kubanki poczuły, że jeszcze mogą wygrać w tym secie i zaczęły niwelować straty. W końcówce zbliżyły się tylko na jeden punkt do swoich rywalek, ale po chwili Emilce Sosa opanowała sytuację i dała piłkę meczową Argentynie. Wykorzystała ją Leticia Boscacci, która skutecznym blokiem przypieczętowała zwycięstwo 25:23.

Kuba minimalnie lepsza okazała się w ataku, którym zdobyła 35 punktów przy 31 rywalek. W pozostałych elementach więcej oczek wypracowały sobie Argentynki (13 blokiem i 6 serwisem). Najlepszymi zawodniczkami na boisku okazały się Emilce Sosa (17 punktów) oraz Alena Orta (10 punktów).

Argentyna – Kuba 3:0
(25:15, 25:21, 25:23)

Argentyna: Sosa (17), Boscacci (11), Lazcano (7), Castiglione (5), Piccolo (4), Fernandez (3), Rizzo (libero) oraz Acosta (3), Scacchi i Fresco

Kuba: Orta (10), Cajigal (10), Gonzalez (9), Linares (8), Santas (1), Hernandez, Cruz (libero) oraz Lopez (10), Borrero (2) i Ruiz