Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > J. Grebennikov: W mistrzostwach Europy chcemy stanąć na podium

J. Grebennikov: W mistrzostwach Europy chcemy stanąć na podium

fot. FIVB

Triumfatorzy ostatniej edycji LŚ, Francuzi, od zwycięstwa nad Iranem rozpoczęli tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Zespół przygotowuje się do mistrzostw Europy. Z postawy zespołu zadowolony był Jenia Grebennikov, libero trójkolorowych.

W takich spotkaniach, jak te podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, najważniejszy jest nie wynik, a gra zespołu. Co możesz powiedzieć o grze swojej drużyny w spotkaniu z Iranem?

Jenia Grebennikov: – Moim zdaniem nasza gra w sobotę wyglądała bardzo dobrze. Byliśmy naprawdę bardzo mocno skoncentrowani przez cały mecz. Potrzebujemy tego, aby nasza gra wyglądała tak samo albo i nawet lepiej niż w Lidze Światowej, by osiągnąć w czasie mistrzostw Europy dobry rezultat. Niedawno zaczęliśmy trenować, obecnie sprawdzamy swoją formę i mam nadzieję, że osiągniemy tutaj dobry wynik, co jest ważne w kontekście mistrzostw Europy.Na tym etapie przygotowań jesteś zadowolony z tego, jak ta gra wyglądała?

– Oczywiście, że tak. Sety były dość wyrównane, w trzeciej partii bardzo dobrze funkcjonowała nasza zagrywka i blok. Ogólnie cały mecz był dobry w naszym wykonaniu. Mam nadzieję, że w niedzielę tak samo zaprezentujemy się w spotkaniu przeciwko Japonii.

Co możesz powiedzieć o pozostałych, oprócz przyjazdu tutaj do Polski, planach przygotowań swojej drużyny do mistrzostw Europy?

– To będą długie przygotowania. Zagramy jeszcze mecze towarzyskie m.in. z reprezentacją Brazylii czy Niemiec. Potrzebujemy tego, aby w okresie przygotowawczym zagrać sparingi z mocnymi zespołami, ponieważ w czasie mistrzostw Europy wszystkie zespoły będą bardzo mocne, a my chcemy stanąć na podium tych zawodów.

Jesteście tutaj w Toruniu jedynym zespołem, który nie zagra w Pucharze Świata w Japonii. Które zespoły według ciebie będą tam w Azji faworytami i mogą wywalczyć przepustkę do Rio?

– Mam głęboką nadzieję, że będzie to przynajmniej jeden zespół z Europy, co dla nas jest bardzo ważne. Chcemy bardzo pojechać na igrzyska olimpijskie i awans z Pucharu Świata Rosji, Polski czy Włoch sprawiłby, że byłoby nam nieco łatwiej potem wywalczyć kwalifikację.

Po sezonie reprezentacyjnym dołączysz do swojego nowego klubu – Cucine Lube Treia. Decyzja o opuszczeniu ligi niemieckiej była łatwa dla ciebie?

Klub skontaktował się ze mną bardzo wcześnie. W Bundeslidze spędziłem dwa sezony i teraz cieszę się, że będę występował przez kolejne trzy lata w tak mocnym klubie, jak Lube.

Czas, jaki spędziłeś w VfB Friedrichshafen, był chyba bardzo ważny dla rozwoju twojej kariery?

– Powiedziałbym, że był to bardzo ważny czas. Był to mój pierwszy wyjazd za granicę, mogłem poznać nową ligę, zdobywać trofea. Miałem okazję grać także w Lidze Mistrzów, co nie udało mi się we Francji z Rennes Volley. W VfB Friedrichshafen miałem po okresie pracy z tatą dodatkowo okazję współpracować z takim szkoleniowcem jak Stelian Moculescu. Jest to bardzo dobry trener i bardzo pomógł mi w tym, że mogłem zrobić postęp, rozwijać się.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved