Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > 16-osobowy skład Słowaków na ME bez Masnego

16-osobowy skład Słowaków na ME bez Masnego

fot. FIVB

Po tygodniowym zgrupowaniu w Púchovie trener Alberto Giuliani z 25-osobowej grupy trenujących zawodników wyselekcjonował ostateczną szesnastkę. Nie obyło się bez niespodzianek - w składzie zabrakło zawodnika Jastrzębskiego Węgla, Michala Masnego.

Po tygodniowym okresie przygotowawczym i obserwacji swoich podopiecznych trener Giuliani podjął pierwsze decyzje. Sporym zaskoczeniem jest brak w składzie jednego z najbardziej doświadczonych zawodników, lidera zespołu, wielokrotnego kapitana reprezentacji Słowacji – Michala Masnego. W ekipie, która powalczy w mistrzostwach Starego Kontynentu, nie ma również nominalnie pierwszego atakującego reprezentacji naszych południowych sąsiadów – Milana Bencza, który wciąż zmaga się z urazem barku. Kontuzja wykluczyła z gry także Martina Vydarenego, libero jeszcze w trakcie zgrupowania musiał wstrzymać treningi.

Pozostała 16-osobowa grupa zawodników wkracza w kolejny etap fazy przygotowawczej. Teraz przed podopiecznymi Alberto Giulianiego seria spotkań sparingowych. Pierwsze już za dwa tygodnie, w czeskim Libercu, gdzie Słowacy zmierzą się z Czechami. Następnie 12-13 września w Púchovie reprezentacja naszych południowych sąsiadów powalczy z Estończykami, pod koniec września zmierzy się z Bułgarami (27-28 września), aby tuż przed wylotem do Włoch rozegrać mecz kontrolny z reprezentacją Polski (w Bratysławie – 6 października).

16-osobowy skład reprezentacji Słowacji na ME:
rozgrywający: Juraj Zaťko, Filip Palgut, Daniel Končál
przyjmujący: Martin Sopko st., Matej Paták, František Ogurčák, Štefan Chrtiansky ml., Tomáš Kriško
środkowy: Emanuel Kohút, Šimon Krajčovič, Radoslav Prešinský, Jozef Piovarči
atakujący: Miloš Horník, Peter Michalovič
libero: Matej Kubš, Ľuboš Nemec 

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved