Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ gr. B: Bezradne Koreanki w starciu z kadrą USA

PŚ gr. B: Bezradne Koreanki w starciu z kadrą USA

Jedne z faworytek do końcowego zwycięstwa w Pucharze Świata, reprezentantki Stanów Zjednoczonych, potwierdziły swoją dobrą formę w debiutanckim meczu na turnieju w Japonii. Amerykanki rozgromiły rywalki zagrywką i wysoką skutecznością ataku.

Mecz lepiej rozpoczęły Amerykanki, które już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Koreanki popełniały dużo błędów, grały bardzo nerwowo, ich rywalki natomiast bardzo dobrze radziły sobie w szczególności w bloku. Po regulaminowej przerwie przewaga USA powiększyła się, sytuację próbowały ratować jeszcze Kim Hee-Jin, Kim Yeon-Koung, Lee Jaeyeong, ale to było za mało na doskonale dysponowane gospodynie. W amerykańskim zespole funkcjonowało wszystko, każdy element przynosił dużą ilość punktów. Najlepszą zawodniczką na boisku była Foluke Akinradewo, po drugiej stronie siatki wyróżniała się Kim Hee-Jin. Dalej obraz gry nie zmienił się, USA wygrało 25:15.

Drugi set był bardzo wyrównany, choć początek należał do Korei, która po skutecznych atakach Lee Jaeyeong prowadziła 4:1. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną Amerykanki doprowadziły do remisu 7:7. Po niej Koreanki bardzo dobrze radziły sobie w bloku, co spowodowało, że ponownie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. USA nie mogło odzyskać swojej dyspozycji z poprzedniego seta, popełniało dużo błędów. Pomimo tego potrafiło doprowadzić do remisu 16:15. Dalej gra toczyła się punkt za punkt, była bardzo zacięta. Dopiero w końcówce Amerykanki skoncentrowały się i postawiły przysłowiową kropkę nad i. Za sprawą Kimberly Hill wygrały one 25:22.

Trzecia odsłona meczu to dominacja gospodyń, które były już tylko krok od końcowego triumfu. Koreanki popełniały błędy w przyjęciu, a na zagrywce „szalała” Foluke Akinradewo. Dobrze grały także Jordan Larson-Burbach i Karsta Lowe, dzięki czemu amerykański zespół prowadził 15:11. W dalszej fazie seta Korea próbowała nawiązać jeszcze walkę ze swoimi rywalkami, ale nie potrafiła zniwelować dość znaczącej przewagi. Ostatecznie partię zakończyła skutecznym blokiem na Lee So Young Nicole Fawcett, USA wygrało 25:15.

Najlepszymi zawodniczkami spotkania były Foluke Akinradewo i Kim Hee-Jin, które zdobyły odpowiednio 15 i 11 oczek. Kadra USA dominowała w każdym elemencie gry, w szczególności w zagrywce, którą zapunktowała 10 razy.

USA – Korea Południowa 3:0
(25:15, 25:22, 25:15)

USA: Akinradewo (15), Hill (13), Lowe (12), Dixon (9), Larson-Burbach (8), Glass (2), Banwarth (libero) oraz Fawcett (5), Kreklow i Robinson
Korea Płd.: Hee-Jin Kim (11), Yeon-Koung Kim (10), Jaeyeong Lee (9), Song-Hwa Cho (2), Jeong-Ah Park (1), Hyo-Jin Yang, Hyun-Jung Na (libero) oraz Su-Ji Kim (3), So-Young Lee (1), Youn-Joo Hwang (1), Daeyeong Lee (1), Seon-Ah Chae i Myung-Ok Jim (libero)