Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ gr. B: Algieria została zdeklasowana przez Peru

PŚ gr. B: Algieria została zdeklasowana przez Peru

Siatkarki Peru zaliczyły prawdziwy spacerek w premierowym spotkaniu podczas Pucharu Świata w Japonii. Zawodniczki z Ameryki Południowej rozjechały kadrę Algierii 3:0 i po pierwszym dniu rozgrywek zajmują fotel liderek całego turnieju.

Pojedynek rozpoczęła wymiana uderzeń, najpierw na czoło wysunęły się Peruwianki, by za chwilę oddać przewagę rywalkom. Po pierwszym czasie technicznym zespół peruwiański zaczął jednak wyraźnie przewodzić i wygrał dwie kolejne akcje po powrocie na boisko (10:6). Dystans rósł coraz bardziej, duże problemy miały algierskie przyjmujące, co powodowało błędy w tym zespole. W dodatku dobrze blokiem grały przeciwniczki, które prowadziły 16:8. Już do końca seta premierowego zespół afrykański nie był w stanie nawiązać walki, a reprezentantki Peru przewodziły wyraźnie grze, wygrywając do 15.

Po początkowych wyrównanych akcjach Peruwianki zaczęły ponownie budować przewagę, którą dały dobre akcje z kontry i błędy rywalek (8:5). Olemar rządziła w ataku, raz po raz skutecznie atakując z lewego skrzydła. Reprezentacja Peru co jakiś czas dokładała do tego dobre akcje w bloku i po raz kolejny budowała tym nadwyżkę (12:7, 16:8). Sytuacja była klarowna, a Peru dominowało na boisku. Grę zespołu nadal prowadziła skuteczna Olemar, a peruwiańskie siatkarki wygrały do 13.

Sytuacja w trzecim secie już się nie zmieniła, a od początku Peruwianki przy skutecznej zagrywce rządziły na siatce (8:2). Młodziutkie Algierki w żaden sposób nie umiały poradzić sobie ze skutecznymi uderzeniami przeciwniczek. Do końca meczu przewaga Peru była niepodważalna i mecz zakończył się w trzech setach.

Peru – Algieria 3:0
(25:16, 25:13, 25:16)

Peru: Ortiz (12), Olemar (11), Uribe (7), Regalado (7), Yllescas (7), La Rosa (5), Egoavil (libero) oraz De la Pena (1), Guerrero (1) i Rueda
Algieria: Kasri (12), Kammouche (4), Oumghar (3), Magnana (3), Benmokhtar (2), Bouregua (2), Mebarki (libero) oraz Imadali (1) i Belhocine