Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ gr. A: Rosjanki nie dały szans reprezentacji Dominikany

PŚ gr. A: Rosjanki nie dały szans reprezentacji Dominikany

Bardzo udany debiut w tegorocznym Pucharze Świata mają za sobą siatkarki sbornej. W pierwszym meczu podczas rozgrywek w Japonii Rosjanki wygrały z Dominikaną 3:0, nie pozwalając swoim przeciwniczkom na zdobycie 20 oczek w żadnym z setów.

Rosjanki od początku spotkania dominowały na boisku, zawodniczki z Dominikany miały natomiast duże problemy w przyjęciu, co spowodowało, że już na pierwszej przerwie technicznej Rosja miała trzypunktową przewagę. Po niej rosyjskie siatkarki nie zwalniały tempa i dokładały kolejne punkty szczególnie atakiem. Liderem swojej drużyny była Natalia Obmoczajewa, w zespole gospodyń wyróżniała się Gina Mambru. Jednak jak wiadomo jedna zawodniczka nie wygra meczu – to sprawdziło się w przypadku Dominikanek. Zespołowość Rosji, bardzo dobra gra w bloku i ataku – to wszystko dało końcowy sukces gościom, sborna wygrała 25:15.

Druga partia to początkowo gra punkt za punkt, akcja za akcję. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej Rosjankom udało się wypracować kilka punktów przewagi, prowadziły one 13:9. W ekipie z Dominikany zaczęły odżywać demony z pierwszego seta, czyli błędy w przyjęciu, co wykorzystywały bezlitośnie rywalki. W zespole gości liderką znów była Natalia Obmoczajewa, której ataki były wręcz nie do zatrzymania. W dalszej fazie tego seta obraz gry nie zmienił się, Dominikankom nie udało się nawiązać walki z Rosjankami, które pewnie wygrały 25:18.

W trzeciej odsłonie meczu początkowo dominowały rosyjskie zawodniczki, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Dobrze radziły sobie w każdym elemencie gry, grały swobodnie, bez zbędnych obciążeń. Wszystko zmieniło się jednak po drugiej przerwie technicznej, ponieważ Dominikanki rzuciły się wtedy do odrabiania strat. W pewnym momencie zniwelowały ją do tylko jednego punktu, ale wtedy o czas poprosił szkoleniowiec sbornej. To posunięcie dało zamierzony efekt i po chwili zespół gości odzyskał równowagę w swojej grze. Do końca seta Rosjanki kontrolowały już przebieg spotkania i zwyciężyły ostatecznie 25:18.

W całym meczu najlepszymi zawodniczkami były Gina Mambru (12 punktów) i Natalia Obmoczajewa (24 punkty). Rosja dominowała w prawie każdym elemencie gry, oprócz bloku, którym Dominikanki zdobyły 10 punktów przy 6 rywalek.

Dominikana – Rosja 0:3
(15:25, 18:25, 18:25)

Dominikana: Mambru (12), Rivera (8), Vargas (5), Fersola (3), Marte (1), Moreno (1), Castillo (libero) oraz B. Martinez (7), J. Martinez (4), Dominguez, Pena i Binet
Rosja: Obmoczajewa (24), Szczerban (14), Pasynkowa (8), Lubuszkina (4), Orłowa (4), Kosjanienko (1), Małowa (libero) oraz Koszelewa