Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Biało-czerwoni powalczą o złoto

MŚ kadetów: Biało-czerwoni powalczą o złoto

W półfinale mistrzostw świata spotkały się dwie drużyny, które dobrze się znają - Polska i Iran. Tak jak w meczu grupowym 3:1 wygrali biało-czerwoni. W premierowej odsłonie podopieczni Sebastiana Pawlika popełnili dużo błędów, które w kolejnych setach wyeliminowali.

Początek spotkania należał do Irańczyków, którzy dobrze grali blokiem (3:1). Podopieczni Rezy Farjada Vakili prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Po powrocie na parkiet Polacy zaczęli grać lepiej, zaskoczył im blok i doprowadzili do remisu po 9. Po chwili ponownie odskoczyli Irańczycy (11:9). Świetny blok Dawida Wocha i Tomasza Fornala dał kolejny remis (11:11). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Po błędnym ataku Rasoula Aghchehliego biało-czerwoni objęli pierwsze prowadzenie w tym meczu (16:15). Podopieczni Sebastiana Pawlika także mylili się w ataku i rywale odskoczyli na 3 oczka (19:16). Szkoleniowiec Polaków wykorzystał dwie przerwy, ale niewiele one dały, nasi kadeci ulegli 18:25.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Minimalna przewaga była po stronie biało-czerwonych (4:3). Jakub Kochanowski nie pozwolił piłce tańczącej na siatce przejść na naszą stronę i prowadziliśmy 7:4. Świetna obrona Mateusza Masłowskiego i zakończona kontra przez Bartosza Kwolka dała nam 5 oczek przewagi (11:6), od razu o czas poprosił trener Vakili. Przerwa pomogła Irańczykom, którzy zdobyli dwa punkty z rzędu. Po ataku ze środka Kochanowskiego było już 15:9, a po punkcie Jakuba Ziobrowskiego zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną (16:10). Kochanowski dobrze prezentował się także na zagrywce (19:12). Irańczycy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tej partii, zmniejszyli straty do 3 oczek (17:20). Jednak podopieczni Sebastiana Pawlika utrzymali przewagę, po mocnej zagrywce Fornala Irańczycy mieli problem z wyprowadzeniem akcji i piłka nie przeszła przez siatkę (25:21).

Biało-czerwoni kontynuowali swoją dobrą grę w kolejnej odsłonie. Czujna gra na siatce Kochanowskiego pozwoliła Polakom zbudować przewagę (4:1). Dobra gra Aghchehliego dała remis po 7. W kolejnej akcji przełamał się Kwolek i zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Wspaniały blok Wocha i Ziobrowskiego dał Polakom prowadzenie 10:8. Gra toczyła się punkt za punkt, co było korzystne dla naszych kadetów. Kamil Droszyński schował ręce w bloku, dlatego Aghchehli zaatakował w aut (16:12). Po przerwie Irańczycy dalej się mylili. Niestety Polacy także popełniali błędy na zagrywce, ale w ataku spisywali się nieźle, po mocnym uderzeniu Kwolka było 23:18. Biało-czerwoni byli górą, wygrali 25:20 po autowym ataku Irańczyków.

Czwarta partia to wyrównana gra obu drużyn, jednak Polacy bardzo cieszyli się z każdego zdobytego punktu i szybko odskoczyli na dwa oczka (5:3). Po bombowym ataku Ziobrowskiego zespoły udały się na pierwszą przerwę techniczną (8:5). Zagrywka Kochanowskiego ponownie sprawiła problemy irańskim przyjmującym (10:6). Kwolek sprytną kiwką zdobył punkt (12:8), a chwilę później Woch skończył przechodzącą piłkę i o czas poprosił trener Vakili (14:8). Irańczycy dopiero po drugiej przerwie technicznej wzięli się za odrabianie strat, z wyniku 10:16 doprowadzili do remisu po 16. Niemoc Polaków przełamał dopiero Fornal. Kolejny punkt dorzucił Kwolek i było już 20:18. Kochanowski atakiem ze środka dał biało-czerwonym piłkę meczową (24:21). Przy pierwszej próbie się nie udało, ale przy drugiej nie pomylił się Fornal i Polacy zagrają jutro o złoto mistrzostw świata.

Polska – Iran 3:1
(18:25, 25:21, 25:20, 25:22)

Polska: Droszyński (2), Kwolek (12), Woch (4), Ziobrowki (18), Fornal (13), Kochanowski (9), Masłowski (libero)
Iran: Aghchehli (22), Mosaferdashliboroun (4), Mojarad (8), Einisamarein (5), Esfandiar (6), Karimisouchelmaei (6), Talebi (libero) oraz Yali, Youserpoornesfeji, Mousavigargari (3) i Ramezani (1)