Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Memoriał H.J. Wagnera: Wygrana Francuzów z Iranem

Memoriał H.J. Wagnera: Wygrana Francuzów z Iranem

fot. FIVB

Memoriał H.J. Wagnera dobrze rozpoczęła reprezentacja Francji. Podopieczni Laurenta Tillie pokonali przygotowujących się do Pucharu Świata Irańczyków. Irański zespół walczył ze wszystkich sił, jednak musiał uznać wyższość rywala w trzech setach.

Pierwszy punkt w spotkaniu Francuzi zdobyli po efektownym potrójnym bloku. Obie drużyny na początku meczu skuteczne akcje przeplatały prostymi błędami. Po bloku Ebadipura na Rouzierze drużyny zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:7). Irańczycy mieli problem ze skutecznym zakończeniem pierwszej akcji. Przez problemy z przyjęciem zagrywki N’Gapetha gra reprezentacji Iranu była bardzo chaotyczna (10:12). Skuteczność przyjęcia Francuzów również nie była wysoka, jednak bardzo dobrze z trudnych piłek atakował N’Gapeth. Trwała walka punkt za punkt. Druga przerwa techniczna nastąpiła po podwójnym bloku Irańczyków. (16:14). Gra nie była efektowna, obie drużyny popełniały proste błędy. Po ataku Nicolasa Marechala Francuzi mieli kolejne piłki setowe (24:22). Inauguracyjną partię zamknął podwójny blok Le Goffa i Marechala na Shahramie Mahmoudim .

Od początku drugiego seta trwała wyrównana walka. Głównie przez błędy Mahmoudiego Francuzi wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Zawodnicy obu drużyn często popełniali błędy w polu zagrywki. Dobra gra w ataku Adela Gholamiego oraz trudne zagrywki Maroufa sprawiły, że Irańczycy doprowadzili do wyrównania (15:15). Skuteczne zagrania Rouziera ponownie wyprowadziły Francuzów na prowadzenie (18:16). Chociaż i tym razem zawodnicy Slobodana Kovaca zniwelowali straty, nie zdołali odwrócić losów seta na swoją korzyść. Po efektownym ataku N’Gapetha Francuzi cieszyli się ze zwycięstwa również w tej odsłonie spotkania.

Trzeciego seta Francuzi rozpoczęli w zmienionym ustawieniu, na boisko za Marechala i Rouziera weszli Lyneel oraz Sidibe . Seria zagrywek Mory’ego Sidibe wyprowadziła Francuzów na prowadzenie. Podczas pierwszej przerwy technicznej podopieczni Laurenta Tillie prowadzili trzema punktami. Gra Irańczyków w ataku obfitowała w błędy, dlatego o czas poprosił trener Kovac (8:13). Po drugiej stronie siatki wysoką skuteczność utrzymywał Sidibe. Jedynym elementem, w którym reprezentanci Iranu regularnie punktowali, był blok. Zagrywka w siatkę Ghaemiego sprowadziła drużyny na drugą przerwę techniczną (13:16). Po czasie rozgorzała wyrównana walka. Coraz pewniej atakował Mousavi . Chociaż Irańczycy obronili kilka piłek setowych, po błędzie w polu zagrywki Ebadipoura musieli uznać wyższość przeciwników.

Iran – Francja 0:3
(22:25, 23:25, 23:25)Składy zespołów:
Iran: Mahmoudi (12), Ebadipour (8), Marouflakrani (3), Mousavi (7), Gholami (7), Mirzajanpour (6), Alizadeh (libero) oraz Marandi (libero), Ghaemi (2), Senobar i Mahdawi
Francja: Rouzier (11), Jaumel, N’Gapeth (17), Le Roux (9), Le Goff (6), Marechal (4), Grebennikov (libero) oraz Sidibe (7), Lyneel (1), Lafitte i Aguenier

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved