Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Arkadiusza Gołasia bez udziału Resovii

Memoriał Arkadiusza Gołasia bez udziału Resovii

fot. archiwum

Przed startem PlusLigi polskie zespoły biorą udział w licznych turniejach towarzyskich. W siatkarskim kalendarzu szczególne miejsce zajmuje Memoriał Arkadiusza Gołasia. Jak informują organizatorzy, z udziału w rozgrywkach wycofał się mistrz Polski.

Choć okres reprezentacyjny jest w pełni, to część klubów PlusLigi rozpoczęła już przygotowania do kolejnego sezonu na ligowych parkietach. W nieco okrojonych składach, bez reprezentantów różnych krajów ekipy szlifują formę, by w niezwykle trudnym sezonie przedolimpijskim zaprezentować się na boiskach PlusLigi jak najlepiej. Jednym z ostatnich etapów przygotowań przed pierwszym meczem o stawkę są spotkania i turnieje towarzyskie oraz różnego rodzaju test-mecze.

Jednym z ciekawszych i coraz bardziej popularnych turniejów jest Memoriał Arkadiusza Gołasia, którego kolejna edycja odbędzie się 25 i 26 października w Murowanej Goślinie. – W 2015 roku na memoriale pojawi się AZS Częstochowa, BKS Bydgoszcz oraz mistrz i wicemistrz Polski – Asseco Resovia Rzeszów i Lotos Trefl Gdańsk – informowała w kwietniu organizatorka turnieju, Anna Sumelka. Kibice z Wielkopolski nie będą jednak mogli obejrzeć na boisku plejady gwiazd rzeszowskiej Resovii, ponieważ zespół zdecydował się zmienić swoje plany i do Murowanej Gośliny nie przyjedzie. Taka decyzja sprawiła niemały kłopot organizatorce memoriału, która poszukuje zespołu mogącego wypełnić lukę po mistrzu Polski. W płomiennym liście otwartym Anna Sumelka wyraziła swoje rozczarowanie odnośnie decyzji podjętej przez klub z Podkarpacia.

List Anny Sumelki, organizatorki Memoriału Arkadiusza Gołasia w Murowanej GoślinieMoi drodzy przyjaciele, znajomi, kibice siatkówki.

Jak wiecie, od kilku lat organizuję w Wielkopolsce turnieje siatkarskie, kiedyś były to turnieje charytatywne, od 4 lat – Memoriał Arka Gołasia.

Kiedy 4 lata temu zadzwonił do mnie prezes Konrad Pakosz z propozycją, aby te turnieje były Memoriałem Arka Gołasia, czułam się zaszczycona, ale jednocześnie poczułam strach, czy podołam wyzwaniu. Udało się. Pamiętam Międzychód i łzy w oczach mamy Arka – Danusi, żony Agnieszki, taty Tomka. Te łzy były dla mnie podziękowaniem, ale i motywacją do dalszej pracy, aby każdy następny był jeszcze lepszy. Pamiętam ubiegłoroczny, kiedy z Hubertem Malinowskim uzgodniliśmy, że podczas prezentacji drużyn zostanie odegrany i odśpiewany hymn narodowy. Hubert skierował oczy ku niebu i powiedział „Arku to dla ciebie, wiem, że nas słyszysz”… Był Giba, tak pięknie mówił o Arku. Co roku organizujemy warsztaty z gwiazdami, jest to frajda dla dzieci. Wszyscy w memoriałowych koszulkach, a wśród nich Andrea Anastasi, Mateusz Mika, Giba.

W tym roku mija 10. rocznica śmierci śp. Arka. Chciałam, aby ten memoriał był wyjątkowy, chociaż dla mnie każdy jest wyjątkowy. Zaprosiłam Lotos Trefl, AZS Częstochowa, BKS Bydgoszcz i Asseco Resovię. Dla Bydgoszczy i Resovii zaproszenia wręczaliśmy osobiście, przed kamerami TV.

Pracujemy intensywnie, szykujemy dużą niespodziankę dla kibiców, dzisiaj miała ruszyć sprzedaż biletów, ale niestety, na 2 miesiące przed memoriałem pan trener Kowal odmawia przyjazdu. W pierwszej chwili złość, a dalej… nie, nie ze mną takie numery. Czekają kibice, czeka Arek, aby z góry zobaczyć rodziców, żonę, swojego przyjaciela Krzysia Ignaczaka. Czekają dzieci na warsztaty z Olkiem Achremem… Ale co tam memoriał, kibice, dzieci, Wielkopolska, Murowana Goślina – trener ma inną koncepcję. Nadal nie poddaję się, bo przecież 28.10. w Poznaniu jest Superpuchar, jest iskierka, że może trener zmieni koncepcję. Niestety. Ostatnia deska ratunku – sponsor główny, Asseco. Telefon gorący, niestety – NIE.

Panie trenerze Kowal, zlekceważył pan Arka, pamięć o nim. Gdyby Arek żył, robilibyście wszystko, żeby Arek grał w waszych barwach. Zlekceważył pan kibiców, a przecież bez nas nie istniejecie. Panie trenerze Kowal – trenerem się bywa, a człowiekiem się jest.

Zabrakło mi tylko numeru telefonu do Pana Boga.

Anna Sumelka

 

źródło: Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved