Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Grecja zdemolowała Gruzję

LE K: Grecja zdemolowała Gruzję

Drugie zwycięstwo nad reprezentacją Gruzji odniosły w Lidze Europejskiej siatkarki z Grecji. Podobnie jak w pierwszym meczu, także tym razem wygrały w trzech setach. Problemów z pokonaniem ekipy Izraela nie miały też siatkarki z Węgier.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się dobrze dla Greczynek, które swoją skuteczną grą na siatce wyszły na dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Ich przewaga po powrocie na boisko wzrosła, dzięki dobrej dyspozycji w ataku przyjmującej Evangelii Chantavy. Jeszcze przed drugim czasem technicznym różnica punktowa między zespołami była tak wysoka, że gospodynie spotkania mogły spokojnie zmierzać do zwycięstwa, podczas gdy Gruzinkom nie pozostało nic oprócz spuszczenia głów. Seria w polu serwisowym Georgii Lamprousi doprowadziła do wysokiego zwycięstwa Greczynek (25:14).

W drugiej partii po przyjezdnych nie było widać złych humorów, spowodowanych przegranym setem – rozpoczęły od dobrej gry w przyjęciu oraz w końcu udało im się oszukać kilkakrotnie grecki blok. Taka gra gruzińskiej ekipy pozwoliła jej prowadzić wyrównaną walkę z gospodyniami (8:7). Po pierwszej przerwie technicznej Greczynki powoli odzyskiwały swoją skuteczność na skrzydłach, przez co wyszły na trzypunktowe prowadzenie. W żeńskiej siatkówce nawet większa różnica punktowa potrafi zostać zniwelowana, jednak Gruzinki nie poradziły sobie z coraz lepiej spisującym się rywalem i nie udało im się odrobić trzech oczek. W końcówce gospodynie całkowicie przejęły kontrolę i pewnie skończyły seta, wygrywając do 17.

Trzecia odsłona meczu to powtórka z partii premierowej – Greczynki rozpoczęły od małego, dwupunktowego prowadzenia, które z czasem wzrosło po dobrych akcjach na siatce Chantavy. Gospodynie zdecydowanie lepiej spisywały się w polu serwisowym, poważnie utrudniając element przyjęcia rywalkom, oraz świetnie czytały grę gruzińskiej rozgrywającej, co skutkowało wieloma wyblokami oraz udanymi kontrami. Wybiły tym samym siatkówkę z głów gruzińskich siatkarek, które w końcówce popełniły dodatkowo wiele błędów własnych i na własne życzenie skończyły spotkanie porażką do 9 w trzecim secie.

Grecja – Gruzja 3:0
(25:14, 25:17, 25:9)

Grecja: Kiosi (10), Lamprousi (2), Merteki (15), Chantava (12), Giota (7), Vergidou (3), Kelesidou (libero) oraz Vasilantonaki (8) i Kavvadia (5)
Gruzja: Gaprindashvili (4), Kapshidze, Kakhadze (2), Tvauri (4), Kalandadze (10), Sosnovskaya (9), Sanadze (libero) Markarashvili, Chelidze i Zadimenchenko (1)

Od początku spotkania drużyna gospodarzy dobrze grała zagrywką, która ułatwiała jej poczynania w bloku. Rywalki w dodatku popełniały błędy, głównie w polu zagrywki, i nie zagrażały bardzo wynikowi. Po pierwszych wyrównanych akcjach seria punktów Węgierek pozwoliła im odskoczyć na osiem oczek przewagi. Zespół z Izraela skutecznymi akcjami w bloku częściowo zniwelował dystans, ale nie na tyle, by móc myśleć o zwrocie w tej partii. Zwłaszcza że im bliżej końca, tym miejscowe zwiększyły różnicę do dziesięciu punktów.

W drugiej partii było podobnie, grze cały czas przewodziły reprezentantki Węgier. Do połowy tej części meczu zespół z Izraela trzymał się w miarę blisko, przegrywając dwoma bądź trzema punktami. Sytuacja zaczęła się mocno zmieniać po drugim czasie technicznym. Seria punktów Węgier zakończyła seta wynikiem 25:11.

W trzecim secie po stronie izraelskiej ciężar gry próbowała wziąć na siebie Zur, jej dobre akcje oraz trochę mało precyzyjne zbicia przeciwniczek pozwoliły na wyrównaną walkę. Zespół z Izraela wysunął się nawet na chwilę na minimalne prowadzenie. Dość wyrównana walka ponownie toczyła się do pewnego momentu, a w końcówce Węgierki zdemolowały swoje rywalki skutecznymi zbiciami na siatce oraz zza linii końcowej, wygrywając w partii i całym meczu.

Węgry – Izrael 3:0
(25:16, 25:11, 25:15)

Węgry: Vacsi (5), Sandor (8), Talas (2), Dobi (8), Liliom (10), Horvath (14), Levai (libero) oraz Szakmary (6), Kotel, Szabo (1) i Pallag
Izrael: Gluck (2), Starikov (5), Peham, Devash (5), Zur (9), Kolnogorov (4), Zinober (libero) oraz Shebotarov (libero), Peham (1), Saada (1), Stein i Vitalia (1)