Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Long Beach: Fijałek i Prudel przegrali z Holendrami

GS Long Beach: Fijałek i Prudel przegrali z Holendrami

Boisk w amerykańskim Long Beach nie udało się podbić Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi. Najwyżej sklasyfikowany polski duet dotarł do 1/8 finału, gdzie musiał uznać wyższość Holendrów Brouwer/Meeuwsen. Gracze oranje zameldowali się w już w półfinale.

Po całkiem niezłych występach w fazie grupowej oraz stojącym na wysokim poziomie meczu 1. rundy z Niemcami Fuchs/Windscheif Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel awansowali do 1/8 finału rozgrywek w Long Beach. Na tym etapie turnieju los skojarzył ich z duetem z Holandii – Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem. Dobrze grający w ostatnim czasie siatkarze z Niderlandów także i tym razem pokazali, że są w dobrej formie. Pierwszy set był ciekawym widowiskiem, w którym oba zespoły popisywały się wieloma udanymi i ładnymi dla oka akcjami. W końcówce na piasku rozgorzały jeszcze większe emocje, bo oba teamy losy seta rozstrzygnąć miały w walce na przewagi. Więcej spokoju, opanowania i pewności siebie pokazali Holendrzy, którzy wygrali 24:22. Przegrana po walce nieco podłamała biało-czerwonych, którzy w drugiej partii nie byli już w stanie dotrzymać kroku swoim rywalom. Ostatecznie Polakom udało się zdobyć 15 oczek, podczas gdy reprezentanci oranje zgromadzili ich już 21.

Brouwer/Meeuwsen NED [5] – Fijałek/Prudel POL [13] 2:0
(24:22, 21:15)