Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Giuseppe Cuccarini: Zaczniemy od treningów indywidualnych

Giuseppe Cuccarini: Zaczniemy od treningów indywidualnych

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Każda zawodniczka ma określony program, który pomoże w rozsądny sposób wrócić do treningów po przerwie wakacyjnej - mówi przed startem przygotowań do nowego sezonu szkoleniowiec Chemika Police, Giuseppe Cuccarini.

Na początku okresu przygotowawczego ma pan do dyspozycji tylko pięć zawodniczek. Jak poradzić sobie z takim problemem?

Giuseppe Cuccarini:Zaczniemy od treningów indywidualnych, w trakcie których siatkarki pracować będą nad przygotowaniem fizycznym. Każda ma określony program, który pomoże w rozsądny sposób wrócić do treningów po przerwie wakacyjnej. Później będzie trochę trudniej, bo trzeba zacząć pracować nad techniką i taktyką, a tego w piątkę nie zrobimy. (śmiech) Dlatego udało nam się porozumieć z Impelem Wrocław i S.C. Poczdam. Szukamy jeszcze trzeciej drużyny, która jest w podobnej sytuacji do nas.

Na czym polegać będzie współpraca?Na wspólnych treningach. To nie będą mecze sparingowe, tylko wzajemna pomoc w postaci połączenia sił. Dzięki wspólnym treningom będziemy w stanie zrealizować elementy pracy nad techniką, co w piątkę byłoby niemożliwe.

Czy stosował pan podobne rozwiązania w poprzednich klubach?

Tak, we Włoszech jest to bardzo popularna metoda przygotowań. Liga włoska jest silna i gra w niej wiele reprezentantek. Pamiętam nawet, że kilka lat temu, kiedy pracowałem w Foppapedretti Bergamo, na początku przygotowań miałem do dyspozycji tylko dwie siatkarki! Jedną z nich była Magdalena Śliwa. (śmiech) Tak na dobrą sprawę to jest jedyna metoda, żeby trenować na wysokim poziomie podczas okresu reprezentacyjnego. Jeśli musielibyśmy trenować tylko w piątkę, to po dłuższym czasie zajęcia byłyby nudne, a to oznacza, że siatkarki przestałyby się rozwijać, budować formę.

Jak to rozwiązanie wygląda w praktyce?

Na początku tygodnia zaczynamy treningi i przygotowujemy się swoim tempem, w środku tygodnia łączymy siły z innym zespołem i pracujemy nad elementami technicznymi, a pod koniec tygodnia staramy się poprawić wszystkie mankamenty, które zauważyliśmy w trakcie wspólnych treningów.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved