Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Skopje: W turnieju już tylko jedna polska para

CEV Satellite Skopje: W turnieju już tylko jedna polska para

fot. CEV

Michał Bryl i Kacper Kujawiak zakończyli swój udział w turnieju CEV Satellite w Skopje. W rywalizacji pozostają nadal Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy w rewanżu za kolegów pokonali szwajcarski duet Chevallier/Krattiger, a następnie wygrali w dwóch setach z Norwegami.

Na trzynastym miejscu uplasowali się na koniec turnieju Michał Bryl i Kacper Kujawiak. W porannym sobotnim meczu Polacy pożegnali się z zawodami porażką w meczu ze szwajcarską dwójką Chevallier/Krattiger. Rywale wygrywali po wyrównanych końcówkach dwóch rozegranych setów.

Szanse na medale mają nadal rozstawieni w turnieju z „jedynką” Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy mimo że walczą już po drugiej stronie drabinki, to jednak nadal pokazują się z dobrej strony. W sobotę Polacy czekali na rywala, którym miał być wygrany duet ze wspomnianego już polsko-szwajcarskiego meczu. W pojedynku z teamem Chevallier/Krattiger nasza dwójka nie wystartowała dobrze, a rywale przystąpili do pojedynku podbudowani wygraną nad Brylem i Kujawiakiem. Kiedy jednak z czasem polska para zaczęła łapać odpowiedni rytm gry, to szwajcarscy siatkarze coraz słabiej radzili sobie ze skutecznymi Polakami.

Początek spotkania pary Kosiak/Rudol z Norwegami Retterholt/Usken był wyrównany, obie ekipy grały bardzo skutecznie na siatce. W końcu lepiej blokiem popracowali Polacy i wykorzystali kontrę, przez co wyszli na dwa oczka przewagi (6:4). Następnie błąd w polu serwisowym popełnili Norwegowie, dając biało-czerwonym trzypunktowe prowadzenie. W połowie partii Kosiak/Rudol kontrolowali wydarzenia na boisku, umacniając swoją przewagę, podczas gdy Retterholt/Usken popełniali coraz więcej błędów, w szczególności w ofensywie (9:15). Sześciopunktowa różnica pozwoliła Polakom bez zbędnych nerwów dokończyć tę partię i wygrać ją do 16.Biało-czerwoni rozpoczęli drugą partię od świetnych zagrywek, które uniemożliwiły Norwegom wyprowadzenie skutecznych akcji. Polacy zyskali dzięki temu sześć oczek przewagi (7:1). Pomimo starań Retterholt/Usken nie byli w stanie odrobić strat, a Maciej Kosiak i Maciej Rudol przejmowali inicjatywę nad spotkaniem. Nie tylko udanie kończyli swoje akcje w ataku, ale również dobrze odczytywali zamiary rywali na siatce, przez co kilkakrotnie zdobyli punkty elementem bloku (17:6). Norwegowie pod koniec spotkania byli bezradni, za to Polacy pewnie zmierzali do zwycięstwa, które przedłuży ich występ w turnieju CEV Satellite w Skopje. To przypieczętowała zepsuta zagrywka norweskiego zawodnika (12:21). Tym samym polski duet wciąż liczy się w walce o medale. W niedzielę będzie walczyć o wejście do półfinału z kolejną norweską ekipą – Bergerud/Solhaug.

Bryl/Kujawiak POL [6] – Chevallier/Krattiger SUI [14] 0:2
(19:21, 20:22)

Chevallier/Krattiger SUI [14] – Kosiak/Rudol POL [1] 1:2
(21:11, 17:21, 10:15)

Retterholt/Usken NOR [7] – Kosiak/Rudol POL [1] 0:2
(16:21, 12:21)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved