Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rzeszowianie wrócą do hali na początku września

Rzeszowianie wrócą do hali na początku września

fot. plusliga.pl

Na pierwszym spotkaniu przygotowującym do nowego sezonu zabraknie w ekipie mistrza Polski połowy składu. Trener Kowal będzie miał do dyspozycji jedynie siedmiu zawodników, reszta dołączy po spełnieniu obowiązków reprezentacyjnych.

Zespół Asseco Resovii do nowych rozgrywek PlusLigi będzie się przygotowywał w Rzeszowie. Na początek zawodnicy przejdą badania lekarskie, które zaplanowano na 1 września. Kompletnej kadry na pierwszych zajęciach nie należy się jednak spodziewać. Trener mistrzów Polski Andrzej Kowal na początku może mieć do dyspozycji tylko siedmiu zawodników: rozgrywającego Lukasa Tichacka, przyjmującego Aleksandra Śliwkę, trójkę środkowych: Łukasza Perłowskiego, Dawida Dryję i Dmytro Paszyckiego oraz libero Krzysztofa Ignaczaka i Damiana Wojtaszka.

Reszta zawodników dołączy później. Amerykanin Thomas Jaeschke do Rzeszowa przyjedzie po Pucharze Świata (8-23 września). Natomiast po mistrzostwach Europy (9-18 październik) wrócą Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew, Olieg Achrem, Julien Lyneel i Jochen Schoeps.

Asseco Resovia PlusLigę zainauguruje 30 października w Częstochowie spotkaniem z AZS-em. W hali Podpromie pierwszym rywalem w nowym sezonie będzie natomiast BBTS Bielsko-Biała (7 listopad).Cały artykuł Tomasza Błażejowskiego można przeczytać w serwisie rzeszow.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved