Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariola Zenik: Rywalizacja może przynieść same korzyści

Mariola Zenik: Rywalizacja może przynieść same korzyści

fot. Bogusław Krośkiewicz

Skład Chemika Police na papierze wygląda imponująco, do zespołu dołączyło kilka dobrze znanych nazwisk. Rywalizacja na pozycjach będzie zacięta, ale Mariola Zenik przekonuje, że to dobra sytuacja. - Zmotywuje nas do intensywniejszej pracy - mówi libero polickiej drużyny.

Niedawno na łamach naszego serwisu pojawiła się informacja, że w Policach zostają na dłużej Anna Werblińska, Katarzyna Gajgał-Anioł oraz Katarzyna Mróz. Na środku będzie również rządzić Agnieszka Bednarek-Kasza, która po krótkim urlopie po igrzyskach europejskich trenuje obecnie z reprezentacją, przygotowującą się do mistrzostw Europy. – Miałam oferty z innych klubów, ale nie będę zdradzała z jakich. Zdecydowałam jednak, że zostaję na kolejny sezon w Chemiku. Czuję się w tym klubie dobrze i nie widziałam sensu zmiany otoczenia – mówi Bednarek-Kasza, która przedłużyła swój kontrakt o kolejny rok.

Podczas gdy reprezentantki ostro trenują w Szczyrku, niebawem ruszy okres przygotowawczy Chemika Police. Niektóre zawodniczki mistrza Polski wręcz nie mogą doczekać się pierwszych zajęć. – Jeśli mam być szczera, to nie pamiętam, kiedy miałam tak długie wakacje. Dodatkowo w tym roku nigdzie nie wyjeżdżaliśmy, bo mieliśmy sporo domowych obowiązków. Kilka dni temu rozmawiałam z rodziną i stwierdziłam, że zaczyna brakować mi sali, piłek, treningu. Cieszę się, że niebawem wyjeżdżamy na obóz i rozpoczynamy przygotowania. W trakcie przerwy biegałam, jeździłam na rowerze i wykonywałam wszystkie ćwiczenia, które zalecił nam trener od przygotowania fizycznego, ale to nie to samo, co zajęcia w sali – przyznała Aleksandra Jagieło, była reprezentantka Polski.

Skład Chemika Police na papierze wygląda imponująco – największą stratą jest jedynie zakończenie kariery przez Małgorzatę Glinkę-Mogentale i na jej miejsce klub wciąż szuka nowej zawodniczki. Inne pozycje są mocno obsadzone. Szczególnie zacięta rywalizacja może być na pozycji libero, bowiem obok Marioli Zenik, która dołączyła do drużyny w poprzednim sezonie, klub zakontraktował Paulinę Maj-Erwardt. Obie zawodniczki w przeszłości były mocnymi filarami reprezentacji Polski, gdzie również rywalizowały o pierwsze miejsce w składzie. – Rywalizacja może przynieść same korzyści dla drużyny. Zmotywuje nas do intensywniejszej pracy. Znam się z Pauliną ze zgrupowań reprezentacji. Wiemy, na co nas stać i postaramy się pokazać wysoki poziom gry w najbliższym sezonie Orlen Ligi – wyjaśniła Zenik. 

źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved