Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Greczynki nie pozostawiły złudzeń Gruzinkom

LE K: Greczynki nie pozostawiły złudzeń Gruzinkom

Czwarty weekend zmagań kobiet w Lidze Europejskiej zainaugurował mecz reprezentacji Grecji z zespołem z Gruzji. Gospodynie bez problemów poradziły sobie w trzech setach z Gruzinkami, które nie potrafiły wyjść poza granicę 20 punktów.

Greczynki znakomicie rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 4:0. Na pierwszej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła 4 oczka (8:4). Po powrocie na parkiet niewiele się zmieniło, gospodynie nadawały rytm gry. Gruzinki popełniały sporo błędów, dlatego przewaga gospodyń jeszcze się powiększyła. Greczynki prowadzone przez Anthi Vasilantonaki wygrały pewnie 25:12.

Druga partia była podobna, gospodynie meczu szybko objęły prowadzenie (8:4). Wydawało się, że Greczynki spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca, ale przy stanie 14:9 coś się w ich szeregach zacięło. Pewnie grała Ann Kalandadze i Gruzinki doprowadziły do remisu po 14. W tym momencie drugi wiatr w żagle złapały podopieczne Ioannisa Kalmazidisa, które rywalkom pozwoliły zdobyć tylko 2 oczka i wygrały 25:16.

Gruzinki wyszły na pierwsze prowadzenie w tym meczu (1:0). Chwilowo gra była wyrównana (4:4), później do głosu doszły gospodynie, które grały pewnie w ataku i zagrywką, dzięki czemu szybko wyszły na prowadzenie (10:5). Vasilantonaki wraz z Evangelią Merteki były nie do zatrzymania przez gruziński blok i przewaga Greczynek jeszcze wzrosła (17:9). Gospodynie pewnie zwyciężyły 25:11 i zapisały na swoim koncie 3 oczka.

Grecja – Gruzja 3:0
(25:12, 25:16, 25:11)

Grecja: Vasilantonaki (20), Nomikou (10), Lamprousi (8), Chantava (3), Giota (3), Christodoulou (3), Artakianou (libero) oraz Merteki (12), Vergidou (2) i Kavvadia (4)
Gruzja: Gaprindashvili (6), Chelidze, Kipshidze (2), Sturua (6), Kalandadze (7), Tchautchidze (3), Sanadze (libero) oraz Kakhadze (1), Tvauri (2), Markarashvili i Sosnovskaya