Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Long Beach: Polskie pary w 1. rundzie

GS Long Beach: Polskie pary w 1. rundzie

Porażką z Brazylijczykami Evandro/Pedro Solberg zakończyli zmagania w grupie D Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Natomiast druga polska para Kądzioła/Szałankiewicz wygrała w dwóch setach z Łotyszami.

Pierwszą porażkę w Long Beach zanotowali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, przegrali oni z wyżej rozstawionymi Brazylijczykami. Rozmiary porażki wskazują na pewną bezradność polskich siatkarzy plażowych przeciwko Evandro i Pedro Solbergowi. Pierwszego seta polska para przegrała wysoko do 13, nie mając argumentów, aby zagrozić rywalom. W drugiej nie było lepiej – Fijałek/Prudel poprawili swój dorobek punktowy jedynie o dwa oczka, przegrywając do 15. Evandro/Pedro Solberg pewnie wygrali w dwóch setach, czym zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D oraz awans od razu do drugiej rundy turnieju Grand Slam.

Spod noża natomiast uciekła druga polska para Kądzioła/Szałankiewicz. Polacy po dwóch przegranych na zakończenie fazy grupowej zmierzyli się z łotewską ekipą Plavins/Regza. Wyrównany pojedynek padł ostatecznie na konto polskiej pary. Pierwszy set był niezwykle zacięty, szczególnie w końcówce, bowiem zakończył się wynikiem 21:19 dla Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza. W drugim Polacy nieco bardziej kontrolowali sytuację w decydującym momencie i po 37 minutach mogli cieszyć się ze zwycięstwa w dwóch setach.

Zwycięstwo nad łotewską parą zapewniło parze Kądzioła/Szałankiewicz awans do rundy 1. turnieju w Long Beach. W niej zmierzą się z Amerykanami Lucena/Dalhausser. Fijałek/Prudel po przegranej z Brazylijczykami spadli na drugie miejsce w grupie, dlatego również będą musieli rozegrać jeszcze jedną rundę. Czeka na nich niemiecka ekipa Fuchs/Windscheif.

Evandro/Pedro Solberg BRA [4] – Fijałek/Prudel POL [13] 2:0
(21:13, 21:15)

Kądzioła/Szałankiewicz POL [20] – Plavins/Regza LAT [29] 2:0
(21:19, 21:16)