Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Long Beach: Dobry mecz Fijałka i Prudla

GS Long Beach: Dobry mecz Fijałka i Prudla

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel awansowali do drugiej rundy turnieju w Long Beach po zwycięstwie w dwóch setach nad niemiecką parą Fuchs/Windscheif. Z turniejem natomiast pożegnali się Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy przegrali z Amerykanami 0:2.

Polska para Fijałek/Prudel pewnie wygrała swój mecz w 1. rundzie turnieju Grand Slam w Long Beach. W pierwszym secie Polacy nie mieli problemów z pokonaniem rywala. To Niemcy wciąż byli tymi goniącymi wynik. Biało-czerwoni rozpoczęli partię od prowadzenia dwoma punktami i konsekwentnie utrzymywali je podczas trwania całej odsłony. Dobra postawa polskich siatkarzy w polu serwisowym dała im w końcu cztery oczka przewagi (13:9). Fuchs/Windscheif starali się jeszcze odrobić straty, ale starczyło im sił na zmniejszenie różnicy do dwóch punktów. To okazało się za mało, aby poważnie zagrozić polskiej parze, która w końcówce pokazała duże umiejętności na siatce i zwyciężyła do 18.

Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty. W początkowej fazie partii ekipy grały ze sobą punkt za punkt, ale minimalne prowadzenie było po stronie niemieckiej (6:7). Dopiero w połowie seta role się odwróciły i Polacy zyskali dwupunktową przewagę. Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w takim kierunku jak w poprzedniej partii, Niemcy zdołali doprowadzić jeszcze do remisu po 17. Końcówka była niezwykle zacięta i emocjonująca. Zespoły wymieniały się prowadzeniem, ale ostatecznie o dwa oczka lepsi okazali się Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy tym samym awansowali do drugiej rundy. Ich rywalami będzie para Brouwer/Meeuwsen z Holandii. Ten mecz odbędzie się w sobotę rano polskiego czasu.

Fijałek/Prudel POL [13] – Fuchs/Windscheif GER [25] 2:0
(21:18, 22:20)

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz po niezbyt udanej fazie grupowej, gdzie zaliczyli dwie porażki i jedną wygraną, która zapewniła im awans do pierwszej rundy turnieju, zmierzyli się z Amerykanami Lucena/Dalhausser. Spotkanie nie ułożyło się po myśli biało-czerwonych, którzy mieli wiele problemów z bardzo skutecznymi przeciwnikami. W pierwszym secie amerykańska para zdobyła przewagę, którą dowiozła do końca i pewnie wygrała do 16. W drugim secie Polacy pokazali więcej walki, jednak wciąż doświadczenie i spokój były po stronie duetu Lucena/Dalhausser. Tym razem polska para zdołała ugrać dwa oczka więcej niż w premierowej partii. Porażka oznacza dla Kądzioły/Szałankiewicza pożegnanie z turniejem Grand Slam w Long Beach.

Lucena/Dalhausser USA [24] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [20] 2:0
(21:16, 21:18)