Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Long Beach: Awans biało-czerwonych

GS Long Beach: Awans biało-czerwonych

fot. FIVB

W pierwszej rundzie turnieju w Long Beach polskie siatkarki plażowe Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały chińską parę Wang/Yue w trzech setach i awansowały do drugiej rundy. Niezwykle zacięta była druga odsłona spotkania.

Polskie siatkarki awansowały do pierwszej rundy Grand Slam w Long Beach z trzeciego miejsca w grupie, w której przegrały z turniejową jedynką – Agathą/Barbarą, a następnie z Amerykankami Kessy/Day. Uciekły spod noża dopiero w tie-breaku spotkania z rosyjską parą Barsuk/Prokopiewa. W pierwszej rundzie ich przeciwniczkami były Chinki, rozstawione nieco wyżej od nich. Szczególnie w pierwszej partii można było odnieść wrażenie, że to biało-czerwone przystąpiły do meczu w roli faworytek. Polki wypracowały sobie bezpieczną przewagę i w końcówce chińska para nie miała nic do powiedzenia (17:21).

W drugiej odsłonie spotkania Kinga Kołosińska i Monika Brzostek walczyły ze wszystkich sił, aby zakończyć mecz w dwóch setach. Były bardzo blisko celu, ale ostatecznie Chinki doprowadziły do tie-breaka. W nim biało-czerwone pokazały się z bardzo dobrej strony i pewnie kończąc swoje akcje na siatce, zyskały przewagę kilku oczek, która utrzymała się do końca. Kołosińska/Brzostek tym samym awansowały do kolejnej rundy turnieju, w której jeszcze dziś w nocy zmierzą się z Australijkami Bawden/Clancy.

Wang/Yue CHN [12] – Kołosińska/Brzostek POL [16] 1:2
(17:21, 23:21, 11:15) 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved