Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni Radom uczą się siatkówki Raula Lozano

Czarni Radom uczą się siatkówki Raula Lozano

fot. archiwum

Radomianie od jakiegoś czasu trenują pod okiem nowego, niezwykle utytułowanego i doświadczonego trenera. - Ciężko pracujemy i uczymy się siatkówki naszego szkoleniowca - mówi o przygotowaniach z Raulem Lozano Wojciech Żaliński.

Na otwartym treningu szkoleniowiec przez trzy godziny serwował swoim podopiecznym kolejne elementy siatkarskiego abecadła. Zawodnicy mozolnie doskonalili przyjęcie piłki, dogranie jej do rozgrywającego czy atak z drugiej linii. Raul Lozano zwracał uwagę na każdy szczegół. Dlatego często przerywał zajęcia, analizując i tłumacząc popełnione błędy. – Trener rzeczywiście zwraca uwagę na detale. Tłumaczy i analizuje zagrania. To dobre, bo eliminowanie błędów to podstawa. Ciężko pracujemy i uczymy się siatkówki naszego szkoleniowca – przyznał Wojciech Żaliński.

Raul Lozano jest zadowolony z postawy i zaangażowania siatkarzy. Zdradził także, na czym skupi się jego drużyna w początkowej fazie przygotowań do sezonu. – Na razie skupimy się nad poprawą techniki indywidualnej. Później przyjdzie czas, by stworzyć drużynę. Jest to długotrwały proces. Mamy w większości młody zespół i musimy pracować więcej niż inni – podkreślił szkoleniowiec.

Zespół ćwiczy bez przebywających na zgrupowaniach zespołów narodowych: Artura Szalpuka, Lukasa Kampy i Jakuba Zwiecha. Nie ma Bartłomieja Grzechnika, który po okresie reprezentacyjnym otrzymał dwa tygodnie zasłużonego urlopu. Nieobecny jest Zack La Cavera. Dlatego Raul Lozano konsekwentnie do udziału w treningach zaprasza graczy Młodej Ligi. Obok znanego mu już Michała Moniaka w środę byli to Jakub Rybicki i Bartłomiej Wójcik. – Takie sytuacje zdarzają się w wielu drużynach. Nie robimy z tego problemu. Tym bardziej, że w Radomiu nie brakuje utalentowanej młodzieży – zapewnia argentyński szkoleniowiec.źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved