Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Skopje: Udany początek Kosiaka i Rudola

CEV Satellite Skopje: Udany początek Kosiaka i Rudola

W stolicy Macedonii po dobrym meczu inauguracyjnym para Kosiak/Rudol przegrała mecz w drugiej rundzie z Belgami Koekelkoren/van Walle. Natomiast Bryl/Kujawiak na rozpoczęcie zmagań musieli uznać wyższość Norwegów. Kolejne mecze Polaków w sobotę.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol rozstawieni z numerem 1 w turnieju w Skopje udanie rozpoczęli zmagania w ramach CEV Satellite. Na początek rozprawili się z czeską parą Kufa/Lenc. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie nie mieli większych problemów z niedokładnie grającym przeciwnikiem. Błędy własne Czechów sprezentowały Polakom wiele cennych punktów, które w połączeniu z oczkami zdobywanymi po udanych akcjach na siatce biało-czerwonych dały wysokie zwycięstwo do 14 w obu partiach. Jeszcze dzisiaj Kosiak/Rudol zagrają w drugiej rundzie turnieju w Skopje, a ich rywalem będzie zwycięzca meczu Kildegaard/Abell DEN – Koekelkoren/van Walle BEL.

Kosiak/Rudol POL [1] – Kufa/Lenc CZE [16] 2:0
(21:14, 21:14)

Polacy rozpoczęli spotkanie lepiej, co rusz uciekali na dwupunktowe prowadzenie i choć Norwegowie za każdym razem gonili wynik, nie potrafili przełamać pary Bryl/Kujawiak, która wygrała partię premierową. Rywalom starania przyniosły efekt dopiero w drugiej odsłonie, w której od początku gra układała się po ich myśli. W połowie seta przewaga Norwegów zaczęła wyraźnie rosnąć (15:12, 18:13), więc o wyniku spotkania decydować miał tie-break. W nim sytuacja lepiej układała się po polskiej stronie boiska. Nasi reprezentanci od początku budowali nadwyżkę (6:3, 8:4) i przewodzili grze. Im bliżej końca, tym jednak wszystko zaczęło się komplikować, a norweski duet zaczął się coraz mocniej zbliżać. Mimo piłki meczowej Polaków rywale wyrównali po 15, a następnie wygrali dwie kolejne akcje i cały mecz. Porażka nie wyeliminowała polskiej pary z turnieju, a po drugiej stronie drabinki Bryl i Kujawiak zmierzą się jutro ze Szwajcarami Chevallier/Krattiger.

Bergerud/Solhaug NOR [11] – Bryl/Kujawiak POL [6] 2:1
(18:21, 21:17, 17:15)

Kosiak/Rudol po pewnym zwycięstwie w pierwszej rundzie w drugiej spotkali się z belgijską parą Koekelkoren/van Walle. Początek spotkania obfitował w wiele błędów własnych po obu stronach siatki. Dopiero w połowie seta więcej dokładności pojawiło się w poczynaniach Macieja Kosiaka i Macieja Rudola. Zaczęli grać pewniej na siatce, co od razu poskutkowało dwoma oczkami przewagi, które z czasem wzrosły do czterech. W końcówce mogli spokojnie kontrolować wynik i zmierzać do zwycięstwa. To zapewnił blok Polaków na rywalu (21:15). Za to początek drugiego seta nie był dla polskiej pary udany – po błędach własnych tracili do Belgów dwa punkty. Udało im się co prawda doprowadzić do remisu po 10, jednak potem inicjatywę zaczęli przejmować Koekelkoren/van Walle. Biało-czerwoni nie potrafili przeciwstawić się dobrze spisującym się w ofensywie Belgom i ulegli do 15.

Początku tie-breaka w wykonaniu Polaków również nie można uznać za udany, rozpoczęli bowiem od wyniku 0:2. Rywale prezentowali się lepiej w obronie i kontrze, ale mimo tego Kosiak/Rudol podobnie jak w poprzedniej partii odrobili straty. Od stanu po 9 rozpoczęła się zacięta walka punkt za punkt. Biało-czerwoni byli bliżej zwycięstwa, jednak nie potrafili wykorzystać piłek meczowych. W końcu trzy ataki autowe jednego z polskich siatkarzy zakończyły mecz wygraną belgijskiej pary. Kosiak/Rudol wciąż mają szansę na sukces w rozgrywkach CEV Satellite w Skopje, jednak ich droga znacznie się skomplikowała. W sobotę ich przeciwnikiem w kolejnej rundzie mogą być rodacy Bryl/Kujawiak, jeśli ci wygrają ze Szwajcarami.

Kosiak/Rudol POL [1] – Koekelkoren/van Walle BEL [8] 1:2
(21:15, 15:21, 17:19)