Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Stańczak: Gorzej już być nie może

Adrian Stańczak: Gorzej już być nie może

fot. archiwum

- Z optymizmem czekam na nowy sezon. Mam takie wrażenie, że odbijemy się od dna, bo nie ma co ukrywać, że w poprzednim sezonie wyglądało to źle - mówi Adrian Stańczak, jeden z dwóch zawodników AZS-u, którzy zostali w klubie po ostatnim sezonie.

Jak pan widzi nowy zespół AZS-u?

Adrian Stańczak: – Rzeczywiście zespół jest niemal zupełnie nowy, bo z poprzedniej kadry zostałem tylko ja i Rafał Szymura. Zaszło też w klubie wiele zmian organizacyjnych. Na pewno zapowiada się to bardzo ciekawie. Z optymizmem czekam na nowy sezon. Mam takie wrażenie, że odbijemy się od dna, bo nie ma co ukrywać, że w poprzednim sezonie wyglądało to źle. Staraliśmy się, walczyliśmy, ale co z tego wyszło, wszyscy wiemy. Teraz mamy nowy sezon, nowy zespół i trzeba patrzeć w przyszłość. Zrobić wszystko, żeby w końcu kibice AZS-u mieli powody do radości.

Dobrze byłoby zapomnieć o poprzednim sezonie?– Mam nadzieję, że tak będzie, bo wszyscy chcemy, żeby siatkówka w Częstochowie znów stała na wysokim poziomie. Wierzę, że kibice także zapomną o tym, co było i będą nas mocno wspierać, a my się odwdzięczymy wynikami.

Potencjalnie – patrząc na nazwiska – to silniejszy zespół niż przed rokiem?

– Chyba tak, bo rzeczywiście pojawili się zawodnicy ze znanymi nazwiskami, ale wiadomo, że wszystko weryfikuje boisko. Jak będzie, zobaczymy. Ja wierzę, że na pewno dużo lepiej niż w poprzednim sezonie. Zresztą gorzej już być nie może.

Uda się stworzyć zgrany zespół w te 11 tygodni, które pozostają do rozpoczęcia rozgrywek?

– Wszyscy mamy profesjonalne kontrakty, granie w siatkówkę to nasz zawód i będziemy tak pracować, żeby na pierwszy mecz być optymalnie przygotowanymi. Niczego nam nie brakuje, teraz potrzebna jest tylko ciężka praca i zaangażowanie.

Cały wywiad jest dostępny w serwisie czestochowa.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved