Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > SKS Hajnówka szlifuje formę przed drugoligowymi rozgrywkami

SKS Hajnówka szlifuje formę przed drugoligowymi rozgrywkami

fot. archiwum

W okienku transferowym spore zmiany zaszły w SKS-ie Hajnówka. Do drużyny powróciło kilku zawodników, którzy grali w niej w przeszłości, a ostatni sezon spędzili na zapleczu PlusLigi. Podopieczni Witolda Kaczmarka przygotowania rozpoczęli w sierpniu.

Miniony sezon był bardzo trudny dla SKS-u Hajnówka. Drużyna, która miała spokojnie utrzymać się w rozgrywkach szczebla centralnego, musiała do końca walczyć o zrealizowanie tego celu. Szczególnie fatalnie spisywała się w rundzie zasadniczej. W związku z tym w połowie sezonu doszło do zmiany szkoleniowca, Jerzego Nowika zastąpił Witold Kaczmarek. Udało się mu wyprowadzić zespół na prostą, dzięki czemu SKS uniknął degradacji do ligi wojewódzkiej. – Byliśmy w bardzo trudnej sytuacji. Miałem do dyspozycji dziewięciu zawodników. Po drodze przytrafiły się nam kontuzje, choroby, inne losowe sytuacje. Bardzo mocno nas one zintegrowały i zbudowały odpowiednią atmosferę w zespole. Utrzymanie się w II lidze w tak trudnej sytuacji dało drużynie mnóstwo radości – podkreślił Kaczmarek.

Wydaje się, że najgorsze chwile hajnowska ekipa ma już za sobą. W trwającym okienku transferowym została ona solidnie wzmocniona. Wrócili do niej zawodnicy, którzy już w przeszłości bronili jej barw, a w minionych rozgrywkach grali w klubach Krispol I Ligi. Z Caro Rzeczyca na Podlasie powrócił Bartosz Małachowski (rozgrywający), zaś Ostrołękę na Hajnówkę zamienili: Damian Wierzbicki (atakujący) oraz Daniel Saczko (przyjmujący). Ponadto w SKS-ie nadal występowali będą Łukasz Bernatowicz (przyjmujący), a także Radosław Sterna (środkowy). Pod skrzydła trenera Kaczmarka trafi także spory zaciąg zawodników z warszawskich klubów. Z Legii przybyli: Tomasz Kuś (libero) oraz Marcin Górski (rozgrywający). Włodarzom SKS-u udało się także pozyskać Dawida Daraszkiewicza z MOS-u Wola Warszawa oraz Cezarego Sapińskiego z Centrum Augustów. Nowymi twarzami w podlaskim zespole będą także Damian Fiszer i Paweł Drobniuch. Próbujemy budować zespół na dłuższy okres czasu. Mamy obecnie w składzie kilku zawodników z roczników ’94 oraz ’95. Są to młodzi i perspektywiczni zawodnicy. Mam nadzieję, że będą oni się u nas rozwijać i grać dłużej niż jeden sezon – zaznaczył opiekun teamu z Hajnówki.

Siatkarze SKS-u przygotowania rozpoczęli w sierpniu. Trenują dwa razy dziennie – jedne zajęcia odbywają się w Białymstoku, a drugie w Hajnówce. We wrześniu rozegrają serię turniejów towarzyskich. Na pewno w dniach 19-20 września zagrają w Augustowie. Być może pojadą również do Warszawy na turniej, który zorganizuje MOS Wola. – Optymalnie byłoby, gdybyśmy rozegrali trzy turnieje, ale pewnie skończy się na dwóch. Chociaż niewykluczone, że dojdą jeszcze jakieś pojedyncze mecze sparingowe – zakończył Kaczmarek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved