Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów bez Kacpra Piechockiego?

MŚ juniorów bez Kacpra Piechockiego?

fot. Magdalena Jagintowicz

Kacper Piechocki, libero PGE Skry i reprezentacji Polski juniorów, doznał kontuzji pachwiny i jego występ na mistrzostwach świata w Meksyku stoi pod znakiem zapytania. Jeśli kontuzja wykluczy go z turnieju, będzie to spore osłabienie biało-czerwonych.

Dotychczas Piechocki był podstawowym ogniwem zarówno kadry kadetów, jak i juniorów, z którą sięgnął po wicemistrzostwo Europy. Jego doświadczenie zdobyte na parkietach PlusLigi oraz Ligi Mistrzów powodowało, że miał pewne miejsce w reprezentacji, którą w tym sezonie przejął trener Bednaruk. Jednak plany Piechockiemu może pokrzyżować kontuzja pachwiny. Niewykluczone, że uniemożliwi mu ona start w mistrzostwach świata.

W pierwszym dniu zgrupowania w Krośnie poczułem ból w pachwinie. Cały obóz na to uważałem, ale pod koniec ból był tak duży, że uniemożliwił mi treningi. Pachwina coraz bardziej zaczęła mnie boleć i pojechałem na badania. Potrzebuję jeszcze dwóch tygodni przerwy. W czwartek mam ostatnie prześwietlenie. Okaże się, czy mogę wrócić szybciej do treningów i przygotować się do mistrzostw świata, czy będę dalej pauzował. Mistrzostwa zaczynają się za trzy tygodnie, więc nie wiem, czy w perspektywie tygodnia treningów z zespołem trener zdecyduje się mnie zabrać na mistrzostwa. Cały czas jestem z nim w kontakcie – relacjonuje.

Do 22 sierpnia kadra juniorów przebywa na zgrupowaniu w Krakowie. Po dwóch dniach przerwy biało-czerwoni rozpoczną ostatnie zgrupowanie w Wałbrzychu, gdzie rozegrają też ostatnie sparingi. Potem zespół Jakuba Bednaruka wyleci do Meksyku. Rywalami reprezentacji Polski będą Rosja, Argentyna i USA. – Grupa jest ciężka, ale mamy silną drużynę. Jesteśmy w stanie pokonać każdego i wrócić z medalem, nawet ze złotym. Mamy doświadczony i ograny skład na poziomie PlusLigi i I ligi, więc nie mamy się czego obawiać. Będziemy walczyć o swoje – zapowiada Piechocki.źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved