Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MKS Kalisz rozpoczął treningi, ale szuka jeszcze wzmocnień

MKS Kalisz rozpoczął treningi, ale szuka jeszcze wzmocnień

fot. archiwum

Od minionego poniedziałku siatkarze MKS-u Kalisz rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się sezonu. Drużyna z Wielkopolski do rywalizacji przystąpi pod wodzą Stanisława Pieczonki, a największe roszady zaszły w niej na pozycji rozgrywającego.

Powoli poszczególne kluby II-ligowe rozpoczynają przygotowania do zbliżającego się sezonu. Treningi rozpoczął też MKS Kalisz. W międzysezonowej przerwie zaszło w nim kilka zmian. Najistotniejszą jest roszada na ławce trenerskiej. W roli pierwszego szkoleniowca Mariana Durleja zastąpił Mariusz Pieczonka, który ostatnio trenował młodzież w miejscowym Siatkarskim Ośrodku Szkolnym. Funkcję drugiego trenera w zespole z Kalisza wciąż będzie pełnił Andrzej Płócienniczak. Nie obyło się także bez roszad w składzie zespołu, choć spora część zawodników przedłużyła umowy z MKS-em. Do klubu dołączyli dwaj młodzi rozgrywający – Miłosz Zasłonka i Paweł Zieliński. Ten pierwszy to 20-letni zawodnik, który ostatnio reprezentował ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach Młodej Ligi, zaś ten drugi to o rok młodszy gracz, reprezentujący PGE Skrę Bełchatów. Na libero zagra Bartłomiej Ziomek, który pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Działacze poszukują jeszcze wzmocnień na przyjęcie oraz na środek, na którym mają do dyspozycji na razie dwóch zawodników – Michała Lipę oraz Tobiasza Piechocińskiego.

– Trochę długo wszystko trwało. Zmiany dopiero powoli następują, bo nie wiedzieliśmy, jaka będzie nasza przyszłość. Ostatecznie miasto zdecydowało się nas wspomagać – powiedział Płócienniczak. – Zespół mamy w miarę wyrównany, ale pozyskaliśmy dwóch młodych rozgrywających i w sumie nie wiemy, na co ich stać, a wiadomo, że oni będą dyrygowali na boisku zespołem. Chcemy do niego włączyć najbardziej uzdolnioną kaliską młodzież, tak aby mieć do dyspozycji przynajmniej czternastu zawodników. W poprzednim sezonie na treningach było ich jedenastu, więc w trakcie meczów mieliśmy wąską ławkę rezerwowych. Chcemy, aby w przyszłości miejscowi zawodnicy decydowali o wynikach osiąganych przez nasz klub – dodał drugi trener MKS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved