Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Dybek: Tęsknię za treningami i graniem

Kinga Dybek: Tęsknię za treningami i graniem

fot. Tomasz Tadrała

- Nie możemy się już doczekać treningów. Poznajemy się także z dziewczynami, choć większość z nas zna się już bądź to z gry w tych samych klubach, bądź też z występów w lidze - powiedziała nowa zawodniczka ostrowieckiej drużyny Kinga Dybek.

Kinga Dybek będzie grała razem z dotychczasowymi koleżankami, z którymi występowała w ekipie znad Brdy – Anną Korabiec oraz Zuzanną Pieczką. – Myślę, że będziemy tworzyć fajną drużynę, bo jesteśmy praktycznie w jednakowym wieku. Patrzymy na to bardzo optymistycznie – stwierdziła siatkarka. O przejściu do KSZO zadecydowała chęć zmiany. – Chciałam pójść do klubu, w którym będę miała większe szanse grania, bo w sumie jestem młoda i tego potrzebuję najbardziej. Potrzebuję więcej ogrania, tych szans wejścia na boisko i co za tym idzie zdobywania jakże ważnego doświadczenia. Ponadto mam stąd bliżej do domu i z tego co wiem, jest tu bardzo dobry trener. W sumie nie mieliśmy okazji jeszcze współpracować, ale bardzo dużo dobrego słyszałam na jego temat, dlatego chciałam spróbować treningów pod jego okiem – powiedziała o nowym otoczeniu młoda zawodniczka.

W okresie przygotowawczym trener Dariusz Parkitny aplikuje swoim podopiecznym grę w siatkówkę plażową. – Osobiście bardzo lubię grać w plażówkę. Takim elementem w siatkówce, który lubię trenować, jest obrona i przyjęcie. To na piasku można fajnie przećwiczyć, stąd też bardzo dużo gram na piasku, szczególnie jak są wakacje, bo po prostu bardzo to lubię. Więc jeśli chodzi o ten element treningu, który preferuje trener, to dla mnie nie będzie jakaś kara, a wręcz bardzo się cieszę na samą myśl o tym – zakończyła Kinga Dybek.

 źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved