Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bik: Wystarczy tylko podpisać kontrakt

Jakub Bik: Wystarczy tylko podpisać kontrakt

fot. Maciej Dąbrowski

Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym sezonie jednym z dwóch libero w składzie AZS-u Częstochowa będzie Jakub Bik. - Jestem po rozmowach z prezesem i zarządem klubu, ale kontraktu jeszcze nie podpisałem. W przeciągu kilku dni powinno to nastąpić - mówi.

Czy oficjalnie można powiedzieć, że wracasz do Częstochowy i będziesz bronił biało-zielonych barw w najbliższym sezonie?

Jakub Bik: – Jestem po rozmowach z prezesem i zarządem klubu, jesteśmy dogadani w sprawie umowy na nowy sezon, ale kontraktu jeszcze nie podpisałem. Myślę, że jest to kwestia czasu, w przeciągu kilku dni powinno się wszystko wyjaśnić i zostanę oficjalnie zawodnikiem AZS-u.

To oznaczałoby, że wracasz do AZS-u Częstochowa po roku spędzonym w Olsztynie. Czy jesteś zadowolony z takiego obrotu sprawy?Sprawa wygląda tak, że byłem wypożyczony na rok do AZS-u Olsztyn, a w tej chwili prawdopodobnie wracam do Częstochowy, tak jak mówiłem, jestem dogadany, wystarczy tylko podpisać kontrakt. Cieszę się bardzo z tego powodu i mam nadzieję, że będę w stanie pomóc drużynie w osiągnięciu dobrych wyników.

Jak masz wrażenia po tych pierwszych dniach treningów?

Cały skład się praktycznie zmienił, w zespole są same nowe twarze. Trening jest robiony pod taką typową rozgrzewkę, żeby na spokojnie wejść w rytm treningowy i oswoić się z piłką. Wszyscy są pozytywnie nastawieni i pełni energii do treningów.

Jakie cele indywidualne stawiasz sobie przed nowym sezonem?

Na pewno ciężka praca, chcę zrobić jak największy krok do przodu, jeżeli nadarzy się jakaś szansa, to z pewnością zrobię wszystko, żeby ją wykorzystać i dołożyć cegiełkę do dobrego wyniku AZS-u w tym sezonie.

Co twoim zdaniem zmieniło się w Częstochowie przez ten rok, który spędziłeś w AZS-ie Olsztyn?

Na razie ciężko powiedzieć, bo to dopiero początek przygotowań i trudno w tej chwili ocenić. Na pewno zmienił się skład, jest nowy trener, który jeszcze niedawno walczył dla AZS-u Częstochowa na boisku, a teraz oddaje serce tej drużynie w roli szkoleniowca.

Widać było na tym pierwszym treningu dobrą atmosferę w drużynie oraz dużą koncentrację w czasie zajęć, jak to wygląda z twojego punktu widzenia?

Tak jak powiedziałem wcześniej, skład drużyny jest zupełnie nowy, więc na początku będzie pewnie mniej rozmów, większa cisza w szatni. Każdy musi się ze sobą poznać i zaprzyjaźnić, ale jestem przekonany, że uda nam się stworzyć fajną atmosferę, która będzie widoczna zarówno w szatni, jak i na boisku. Wszyscy chcemy dać z siebie jak najwięcej, aby zyskała na tym cała drużyna, dzięki czemu AZS Częstochowa w tym sezonie będzie osiągał dobre wyniki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved