Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Long Beach: Fijałek i Prudel przewodzą w grupie

GS Long Beach: Fijałek i Prudel przewodzą w grupie

Drugie zwycięstwo w grupie odnieśli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, pokonując w dwóch setach Łotyszy. Z kolei drugą porażkę na konto dopisali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy starali się postawić Brazylijczykom, ale bezskutecznie.

Para Fijałek Prudel od początku spotkania nie miała najmniejszych problemów z łotewską dwójką Plavins/Regza. Polacy szybko odskoczyli na wysokie prowadzenie 6:1 i cały czas już kontrolowali wydarzenia na boisku. Przeciwnicy próbowali w trakcie seta odrobić straty, pomogły im w tym momentami także pomyłki biało-czerwonych, ale było ich niewiele i od połowy seta Polacy dominowali, po długiej serii zdobytych punktów prowadząc 19:9. Zwycięstwo Fijałka i Prudla było niepodważalne.

W kolejnej odsłonie rywale postawili trochę trudniejsze warunki. W pierwszych akcjach seta toczyła się wyrównana walka punkt za punkt. Powoli jednak, ale skutecznie Grzegorz z Mariuszem zaczęli ponownie dyktować warunki, odskakując na 14:10. Łotysze nie poddawali się, odrobili część strat, ale nie byli w stanie już ugryźć polskiej dwójki, która pewną i spokojną grą zakończyła pojedynek wygraną w drugiej partii 21:18.

Fijałek/Prudel POL [13] – Plavins/Regza LAT [29] 2:0
(21:10, 21:18)

Na samym początku gra układała się lepiej utytułowanym Brazylijczykom, którzy wypracowali sobie od razu dwu-, trzypunktowe prowadzenie (5:3, 7:4). Gdy swój rytm zaczęła łapać polska dwójka, gra mocno się wyrównała. Kądzioła z Szałankiewiczem nie potrzebowali długiego czasu, by wyrównać stan seta (9:9). Od tego momentu trwała już zacięta walka. Obie pary wymieniały się atakami, Brazylijczycy już nie potrafili zbudować wcześniejszej przewagi. Ich próby przyniosły efekt w końcówce seta, kiedy to canarinhos odskoczyli na 19:16. Polska dwójka nie złożyła broni i chwilę później znowu był remis (20:20). Emocjonującą końcówkę ostatecznie po długiej walce na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak rywale.

Podrażnieni porażką Polacy w kolejnej odsłonie nie odpuszczali od samego początku, a ich dobra gra zaowocowała prowadzeniem 4:1. Canarinhos starali się dogonić Kądziołę i Szałankiewicza, ale cały czas utrzymywały się dwa, trzy punkty na ich korzyść (13:10). W połowie seta naciski Brazylijczyków były coraz wyraźniejsze, nie radzili sobie z nimi reprezentanci Polski. Końcówka z kolei już zupełnie należała do rywali, którzy zakończyli tę rywalizację w dwóch setach.

Evandro/Pedro Solberg BRA [4] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [20] 2:0
(25:23, 21:19)