Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dawid Woch: Zrobimy wszystko, by zdobyć złoty medal

Dawid Woch: Zrobimy wszystko, by zdobyć złoty medal

fot. CEV

Po zwycięstwie z Japonią reprezentacja Polski kadetów zameldowała się w ćwierćfinale mistrzostw świata w Argentynie. O półfinał biało-czerwoni powalczą z Chinami. - Chcemy zrealizować nasz cel i zdobyć złoty medal - powiedział Strefie Siatkówki Dawid Woch.

Za wami faza grupowa oraz spotkanie 1/8 finałów mistrzostw świata w Argentynie. Jesteście już w ćwierćfinale, powiedz nam, jakie emocje towarzyszą ci podczas tego turnieju?

Dawid Woch:Na pewno jest to wielka radość. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy już w gronie ośmiu najlepszych drużyn na świecie, jednak nie mamy zamiaru na tym zaprzestać. Chcemy walczyć o złoty medal i zrobimy wszystko, by właśnie tak się stało.

Dotychczas żadnej reprezentacji nie udało się was pokonać. Da się zauważyć, że jesteście bardzo dobrze przygotowani do tego turnieju, jak ty oceniasz waszą formę?Zgadza się, jesteśmy dobrze przygotowani i cieszymy się, że wygrywamy mecz za meczem. Jednak wszystkie spotkania, które rozegraliśmy, już się nie liczą, teraz każdy mecz jest o wszystko. Na temat naszej formy trzeba zwrócić uwagę, że nasz sztab szkoleniowy dołożył wszelkich starań, aby nas przygotować do mistrzostw i na razie wszystko toczy się po naszej myśli.

Które z rozegranych spotkań było dla was do tej pory najtrudniejsze?

To są mistrzostwa świata i tutaj nie ma słabych drużyn, każdy rywal był wymagający. Ale myślę, że najtrudniejszym przeciwnikiem do tej pory była dla nas reprezentacja Iranu.

Jaka panuje atmosfera w drużynie przed najważniejszymi meczami mistrzostw świata?

Atmosfera w drużynie jest bojowa, do każdego meczu podchodzimy z osobna i z jeszcze większą koncentracją, aby zrealizować nasz cel. Mimo samych wygranych meczów do tej pory nie popadamy w hurraoptymizm i już myślami jesteśmy przy ćwierćfinale i meczu z Chinami.

Ostatnie imprezy dużej rangi kończą się waszymi zwycięstwami, jak sam powiedziałeś, do Argentyny przyjechaliście po złoty medal.

Tak, do każdej imprezy jesteśmy świetnie przygotowani i zawsze naszym celem jest zdobycie złotego medalu. Tym razem jest tak samo i zrobimy wszystko, aby odnieść sukces tutaj w Argentynie i wrócić do Polski ze złotym medalem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved