Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni Katowice ciężko pracują przed sezonem

Czarni Katowice ciężko pracują przed sezonem

fot. archiwum

Do rozpoczęcia ligowych spotkań zostało jeszcze trochę czasu, jednak dla pierwszoligowych zawodników wakacje się już dawno skończyły. Wszystkie zespoły od początku sierpnia rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Zawodnicy TKKF-u Czarnych Katowice swoje wakacje musieli zakończyć i stawić się w stolicy Śląska już 3 sierpnia, gdzie pełną parą rozpoczęli przygotowania do zbliżających się rozgrywek. Nie można jednak powiedzieć, że przez cały wolny okres próżnowali. – Mieliśmy rozpisany trening indywidualny już trzy tygodnie przed rozpoczęciem przygotowań. Można zatem stwierdzić, że wstępną adaptację wysiłku mieliśmy i znacznie ułatwiło nam to wejście w codzienny cykl treningów. Obecnie spotykamy się dwa razy dziennie – rano na stadionie bądź basenie, natomiast wieczorami w hali – powiedział rozgrywający katowiczan, Łukasz Jurkojć.

Nadchodzący sezon będzie debiutem zespołu w Krispol I Lidze. Drużyna, która triumfowała w rozgrywkach II ligi, bez jakichkolwiek przeszkód zapewniła sobie miejsce na zapleczu PlusLigi, przegrywając zaledwie jeden mecz podczas całego sezonu. Pomimo wielkich ambicji, jakie posiada zespół, katowiczanie zdają sobie sprawę, że jako beniaminek będzie im dużo ciężej, co widać po samym okresie przygotowawczym. – Obecne treningi od tych z zeszłego sezonu różnią się intensywnością, ale przede wszystkim jakością. Zawodnicy, którzy będą bronić barw zespołu w nadchodzących rozgrywkach, reprezentują dużo większe umiejętności. Pozwala nam to uzyskać wyższy poziom, co jest widoczne w codziennych treningach – ocenił Jurkojć.

Szeregi katowickiego TKKF-u zasiliło sporo ogranych graczy. Wielu z nich posiada już doświadczenie nie tylko na pierwszoligowych parkietach, ale także w ekstraklasie. – Trenuje nam się razem bardzo dobrze. Każdy wie, po co tutaj przyszedł i każdy ma taki sam cel, który ciągle mamy przed oczami. Wiadomo, bywają chwile zwątpienia, jednak wtedy każdy wzajemnie się motywuje. Klepiemy się po plecach i wspólnie ciągniemy wózek naprzód. To jest naprawdę fajne i zdecydowanie „daje kopa” do dalszej pracy – podkreślił rozgrywający.Skład trenerski zespołu z Katowic nie uległ zmianie. Na stanowisku pierwszego trenera pozostał Grzegorz Słaby, który prowadził zespół TKS-u Tychy, kiedy ten grał w pierwszej lidze. Z kolei pomagać mu będzie Peter Divis, który w zeszłym sezonie sam jako zawodnik bronił barw Czarnych. – Współpraca przebiega do tej pory jak najlepiej. Peter poznał niektórych z nas sam jako zawodnik i wie, na co każdego stać. Trener Grzegorz Słaby ma z kolei większe doświadczenie na ławce trenerskiej. Warsztat obojga jest na tyle dobry, że znakomicie się uzupełniają i każdemu chce się pracować – ocenił zawodnik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved